Виставка-реквієм «Небесна сотня. Герої не вмирають»

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Розстріл активістів Майдану є одним з трагічних етапів сучасної історії України. 104 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні (посмертно). Вони не побоялися глянути смерті у вічі заради утвердження національної ідеї. Йшли вони під кулі не задля слави чи з особистих мотивів, а щоб вибороти гідне майбутнє своєму народові. Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців як приклад національної честі й гідності.
З метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, виховання патріотизму, почуття особистої відповідальності за долю своєї країни у читальній залі Виноградівської центральної публічної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку-реквієм «Небесна сотня. Герої не вмирають». В експозиції представлені документи з фондів бібліотеки, які висвітлюють події, що відбувалися на буремному Майдані, які  розкажуть про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна. На виставці ви знайдете прозові твори про війну, фіксацію того, що ми пережили і переживаємо зараз. Про тих, хто готовий померти за свободу, і тих, хто готовий виживати будь-якою ціною. Окремий розділ виставки «Герої не вмирають, вони в серцях живуть» –  спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці російсько-української війни. Серед них і наші земляки – Адальберт Ковач, Василь Білак, Роман Совлич.

Мільйонам українців події на Майдані допомогли усвідомити, що бути патріотом України – це значить не лише безмежно любити свою країну, піклуватися про неї, працювати на її благо, уславлювати добрими справами й великими досягненнями, а й віддавити за неї своє життя… Безсмертні душі Небесної Сотні відійшли в небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!».

Наслідуючи подвиг героїв Небесної Сотні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну. Гинуть найкращі українці, цвіт нації.

Запрошуємо користувачів бібліотеки та всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки.

На сайті бібліотеки можна переглянути віртуальну книжкову  виставку “Небесна Сотня. Герої не вмирають!»

Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим!!!

 

Залишити відповідь