Курси домедичної допомоги.

У мирний час прибуття швидкої в середньому становить 20 хвилин. За перші 2-3 з них постраждалий може втратити критичний об’єм крові, що призведе до летальних наслідків. Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя.
З метою надання базових навичок надання першої домедичної допомоги в умовах війни 17 березня ГО «Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у м. Виноградів» у читальній залі центральної публічної бібліотеки для місцевих та внутрішньо переміщених осіб провели курси домедичної допомоги. Своїми знаннями та практичними вправами з тактичної медицини поділився тренер – начальник швидкої медичної допомоги, лікар Сербін Леонід Вікторович.
На занятті учасники:
– дізналися про ознаки кровотечі та кровоспинні засоби, джгути та важливі принципи роботи з ними, основи зовнішнього масажу серця та методи зупинки немасивних кровотеч, дії для зігрівання потерпілого та опіках трьох ступенів, а також загальну хронологію надання допомоги.;
– навчилися зупиняти кровотечу методом накладання джгута (турнікету), тампонади та створювати джгути з підручних матеріалів, оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, здійснювати зовнішній масаж серця, проводити огляд постраждалого та викликати швидку
Зазначена програма курсу увібрала ключові моменти порятунку життя цивільних людей до прибуття швидкої допомоги. По завершенню тренінгу відбулись практичні заняття , де кожен учасник зміг самостійно виконати ту чи іншу лікувальну маніпуляцію, а також отримати відповіді на запитання від спеціаліста.
Захід проведено в рамках реалізації проєкту «Ми є і ми разом», який реалізується ГО “Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у місті Виноградів», партнери проєкту: КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” Виноградівської міської ради.
Проєкт здійснюється в рамках реалізації проєкту “Закарпаття. Спільно: посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу” та адмініструється БФ «Центр громадських ініціатив».

Залишити відповідь