Інформаційна сесія « Мікрогранти як спосіб розвитку бізнесу внутрішньо переміщеними особами»

В рамках проєкту «ВільноХаб: працевлаштування» для тих хто у пошуку роботи або, можливо, думає про зміну свого поточного місця праці, у Виноградівській центральній публічній бібліотеці проведено інформаційну сесію « Мікрогранти як спосіб розвитку бізнесу внутрішньо переміщеними особами». Наталія ГУК – тренер-фахівець з профорієнтації Виноградівського управління Берегівської філії Закарпатського ОЦЗ надала інформацію про Урядовий проект “єРобота” , яка передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць. Проект включає 6 грантових програм, зокрема, українці зможуть отримати:
• мікрогранти для створення власного бізнесу;
• гранти для розвитку переробного підприємства;
• державне фінансування закладки саду;
• кошти для розвитку тепличного господарства;
• грант на реалізацію стартапу, у тому числі в сфері ІТ;
• кошти на навчання ІТ-спеціальностям
П. Наталія детально розяснила учасникам сесії порядок отримання грантових коштів:
• Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подача заявки на грант здійснюється через Портал Дія.
• Сума мікрогранту становить від 50 до 250 тис. грн.
• Гроші можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, орендну плату (не більше 25% від суми гранту).
• У випадку не виконання зобовязань перед державою тобто не будуть створені робочі місця згідно гранту кошти необхідно повернути державі.
Для участі в програмі необхідно подати такі документи:
• заяву на отримання мікрогранту;
• бізнес-план щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу;
Рішення щодо надання мікрогрантів приймає Державний центр зайнятості після проведення співбесіди з заявником. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження проєкту грантові кошти будуть переказані на окремий рахунок заявника в Ощадбанку .Консультацію щодо умов програми та оформлення заявки можно отримати у відділенні Ощадбанк, центрі зайнятості, онлайн-підтримці – через чат-бот Державної служби зайнятості @DCZ_worknow_bot . Детальніше про програму: https://is.gd/gFSaeq.
Окрім розвитку підприємницької діяльності слухачі цікавились можливістю отримання ваучерів на навчання і перекваліфікацію. П.Наталія також розповіла і про порядок працевлаштування ВПО , компенсацію витрат роботодавців за працевлаштованих зареєстрованих безробітних, а також зупинилась на актуальних вакансіях на ринку праці Виноградівської ТГ.
Інформаційна сесія була дуже пізнавальною, адже ВПО отримали великий об’єм об’єктивної інформації щодо можливості працевлаштування або відкриття власного бізнесу
«ВільноХаб: працевлаштування» втілюється у межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки USAID Ukraine — USAID Україна та виконується IREX in Ukraine. @mriemotadiemo,
@USAID Ukraine – USAID
@irexinukraine

Залишити відповідь