«Зрозуміти, щоб припинити», під такою назвою проходив інтеграційний захід у Виноградівській центральній публічній бібліотеці в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та реалізації проєкту “Закарпаття. Спільно: посилення спроможності громадянського суспільства реагувати на війну”. Проект здійснюється за фінансової підтримки «Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні».
В умовах сьогодення, насиллям пронизаний кожен день життя українця, тому метою заходу було: привернення уваги учнівської молоді до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, виховування толерантного ставленні до оточуючих та один до одного.
У період війни, як зазначила, Катерина Ромушко – модератор заходу, збільшилася й кількість постраждалих від домашнього насильства. На це впливає багато факторів: втрата роботи та стабільності, вимушене переселення та інші.
Завдяки практикуючому психологу КУ «Ресурсно-інклюзивний центр» – Світлані Петрівні Тодавчич, учні Виноградівської ЗОШ №1, сформували вміння усвідомлювати факти насильства щодо себе та інших, небайдуже відношення до проблем жорстокості та насилля, розрізняти форми насильства та його прояви, не боятися говорити про проблему, знати куди і до кого звернутися.
Водночас, новопредставлений шериф Виноградівської ТГ – Козмович Роберт Адальбертович звернув увагу на ефективні механізми протидії насильству, зокрема терміновий заборонний припис та обмежувальний припис. Він зазначив, що пройшовши спеціальну підготовку, виїжджає не один на виклики, пов’язані з домашнім насильством. Поліцейські екіпажу реагують на всі виклики, пов’язані з насильством, що надходять на лінію 102, та надають необхідну допомогу родинам на місці. Зокрема, вони документують порушення, складають адміністративні протоколи, проводять роботу з кривдниками. Також ознайовив присутніх із функціональними обов’язками шерифа та його колег.
Фахівець із соціальної роботи Виноградівського ВРЦСССДМ – Клим Світлана Степанівна, виступила з інформаційним повідомлення, щодо нетерпимого ставлення до насильства, створення соціального простору, вільного від насильства та розповіла про функціональні обов’язки центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді.
У ході зустрічі учасники крім інформаційних повідомлень, обговорення різних ситуацій, отримали відповіді на всі свої запитання та дізналися багато важливої та корисної інформації.
Захід відбувається в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США