Урок Соборності “Єдність дарує непереможність”

«ЄДНІСТЬ ДАРУЄ НЕПЕРЕМОЖНІСТЬ» – саме під такою назвою сьогодні у читальній залі Виноградівської центральної публічної бібліотеки було проведено урок Соборності.
Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. Цей день ще називають корінням української єдності. Традиційно ми згадуємо події, які відбулися на Софіївській площі 22 січня 1919 року. Тоді було підписано Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, який об’єднав в одне державне ціле всі землі, які заселяє українська нація. Зрештою, став фундаментом побудови демократичної держави та запорукою виживання й існування нації. Сьогодні, в час, коли триває активна фаза російсько-української війни, події сторічної давнини набувають нових сенсів.
Захід проведено під гаслом «Наша єдність – наша зброя», з метою відродження паростків духовності, пробудження у своїх користувачів зацікавленості до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до України, її історичного минулого і сучасності.
Модератор заходу Ромушко Катерина – бібліотекар цифрового хабу провела історичний екскурс, ознайомивши учнів 10-А класу Виноградівської ЗОШ №1 з історію української державності, традиціями відзначення свята єдності в Україні за роки незалежності. У ході проведення заходу, учасники мали можливість долучитися до інтелектуально-творчих завдань, а саме: виготовляли патріотичу стінгазету де учні презентували свої роботи та висловили сподівання на щасливе майбутнє нашої неподільної та незалежної держави, подорожували областями України, а також взяли участь у вікторині “Як добре ти знаєш Україну”.
Привернула увагу учнів і виставка історичної події «Соборність України: віхи історії та урок майбутньому», де представлено матеріали присвячені історії об`єднання українських земель в одній державі.
Гостем заходу була очільниця Виноградівського відділення ГО МАЛІЖ – Конкіна М.А., яка зазначила: “ми засвоїли уроки історії й розуміємо, що лише в єдності наша сила, а згуртованість – запорука перемоги”.
На завершення заходу, розгорнули прапор та утворили “ланцюг єдності” .
Отриманий набір для самовираження та інновацій, активно використовувася на заході. Поширення наборів у межах програми “ТРИМАЙ” виконується Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine (https://www.facebook.com/UNICEFUkraine) у партнерстві з громадською організацією YouthUp та Всеукраїнським молодіжним центром за підтримки ЄС Представництва Європейського Союзу в Україні (https://www.eeas.europa.eu/_en) та Німецького банку розвитку KfW Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew (https://www.facebook.com/deutschebotschaftkiew)
@ngoyouthup
@UNICEFUkraine

Залишити відповідь