1 березня Всесвітній день цивільної оборони

1 березня щорічно відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Саме в цей день набрав чинності статут Міжнародної організації цивільної оборони, який ухвалили 18 держав.
3 лютого 1993 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Цивільну оборону України», а 10 травня 1994 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 299, якою затверджується «Положення про цивільну оборону України».
Цей всесвітній день, присвячений підвищенню свідомості громадськості про значення заходів цивільної оборони для захисту людей та майна в разі НС таких як природні катастрофи, техногенні аварії, терористичні акти тощо.
2 жовтня 2012 року Президент України підписав Кодекс цивільного захисту України, який узагальнив все чинне законодавство України з питань цивільного захисту.
Новий час диктує нові загрози. Враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, уcі зусилля країни спрямовані на захист Батьківщини та її народу.
В нинішніх умовах актуалізувалися ті навики, які ми черпали зі шкільного курсу БЖД та основ здоров’я. «Надзвичайний стан», «воєнний стан», «повітряна тривога», «хімічна небезпека» .
У Всесвітній день цивільної оборони на базі консультаційного пункту із надання інформації з питань цивільного захисту населення Виноградівської ТГ, проводилися різноманітні бесіди, надавались індивідуальні консультації, які спрямовані на збільшення обізнаності громадськості про небезпеку надзвичайних ситуацій та про заходи, які можуть бути вжиті для їх запобігання або зменшення їх наслідків.
У 2024 році під час повномасштабної війни День цивільної оборони особливо актуальний, адже від дій російської армії часто страждає мирне населення.
Ми щиро дякуємо усім, хто захищає наше суспільство від лих, надзвичайних випадків та агресивних дій окупантів.

Залишити відповідь