29 листопада в рамках в рамках акції «16 днів проти насильства» у Виноградівській центральній публічній бібліотеці №1 відбулася інформаційна зустріч «Профілактика насильства серед підлітків».
На зустріч з учнями старших класів Виноградівської ЗОШ №1 завітали: провідний фахівець центру надання соціальних послуг Виноградівської міської ради Катерина Пунько та юрист-консультант центру Адріан Штефуца, спеціалісти зі служби у справах дітей Виноградівської міської ради – Тетяна Мартинюк та Катерина Думчикова, завідуюча сектору «Виноградівське бюро правничої допомоги» – Мар’яна Кіш, практикуючий психолог Виноградівського ІРЦ – Світлана Тодавчич та шериф Виноградівської громади – Роберт Козмович.
Мета дії – привернення уваги до актуальних проблем українського суспільства: подолання домашнього насильства, насильства щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та активізація співпраці між органами влади та громадськістю.
Ця акція, започаткована в 1991 році Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства, підкреслює, що будь-який прояв насильства є порушенням прав людини. Символічні дати початку та завершення акцій – 25 листопада (Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства жінок) та 10 грудня (День прав людини) – ще раз нагадують про зв’язок між захистом прав людей та протидією насильству.
Разом із запрошеними спеціалістами учні обговорювали сутність насильства, його види та шляхи попередження. Учасники отримали корисну інформацію, яка допоможе їм розпізнати ознаки насильства, зрозуміти його наслідки та як діяти, щоб запобігти цьому явищу. Для закірплення матеріалу продемонстровано соціальні ролики: “Ми проти насильства”, “Розірви коло насильства”, а також проведено гру “Види насильства”.
До акції «16 днів проти насильства» у читальній залі бібліотеки оформлена тематична книжкова виставка «Умій сказати насильству НІ!» , де учасники заходу та користувачі бібліотеки, поряд з класичною українською літературою, мають можливість знайти корисні інформаційні матеріали та отримати відповіді на питання теми насильства.
На завершення учасники отримали запрошення долучитися до акції «Ми проти насилля», в рамках якої потрібно створити короткий відеоролик із думками чи закликами, щодо боротьби з насильством та завантажити його в соціальні мережі під #ВиноградівськаЦПБ_МиПротиНасильства.
Пам’ятаймо: разом ми можемо зробити наш світ безпечнішим і справедливішим!