1 січня 1909р у селі Старий Угринів (тепер Калуського району Івано-Франківської області) в родині греко-католицького священика народився лідер Організації Українських націоналістів Степан Бандера . Видатна постать ХХ сторіччя, ім’я якої увійшло до історії нашого народу. Своє життя, талант і працю він повністю присвятив ідеалам боротьби за визволення України.
До вашої уваги віртуальна підбірка літератури з фонду Виноградівської центральної публічної бібліотеки №1 яка висвітлює життєвий та героїчний шлях Степана Бандери, його значний особистий внесок у національно-визвольний рух українського народу за незалежність, значення його політичної спадщини та ролі у відродженні Української держави.
Яневський, Данило Борисович (український історик; журналіст; 1956–). Бандера. Шухевич / Данило Яневський. — Харків : Бібколектор, 2021. — 505.
Яку Українську Самостійну Соборну Державу хотіли бачити, про яку мріяли і за яку гинули в незліченній до сьогодні кількості ті, хто називали себе «українськими націоналістами»? Якою бачили її Провід ОУН і прихильники Степана Бандери? Чи можна було створити її в умовах нацистської та радянської окупацій? Ця книга про людей, які загинули. Написати і зрозуміти їхню історію — означає написати та зрозуміти історію і нашої країни, і її народу, зрозуміти історію тисяч українських родин, історію землі, просоченої людською кров’ю. Конфлікт навколо персони Степана Бандери роздмухується зацікавленими політичними та окремими представниками псевдонаукових кіл у сучасних Украіні, Росії та Польщі, зводиться до примітивного: «за» чи «проти»? І за будь-якого з двох варіантів людина, яка відповідає, автоматично потрапляє в табір навіть не опонентів — кровних ворогів.
Життя і діяльність Степана Бандери: документи й матеріали / Редактор і упорядник Микола Посівнич. — Тернопіль : Астон, 2008. — С. 640
Пропоноване видання присвячене життю та діяльності Провідника українського визвольного руху Степана Бандери в 1920-х – 1950-х роках. На основі спогадів та документів у книзі висвітлено боротьбу Організації Українських Націоналістів, показано роль ОУН та її лідера у тогочасних суспільно-політичних процесах в Україні. Крім того, тут читач зможе довідатися про родинне, студентське оточення, в якому формувався майбутній Голова Проводу ОУН. Опубліковано ряд важливих матеріалів і документів про життя і діяльність Степана Бандери на еміграції та на чолі Проводу ОУН. Видання доповнюють біографічні відомості про діячів визвольного руху, а також вибрана бібліографія про Степана Бандеру.
Нагірняк, В. Во Славу Золотого Тризуба [Текст] / В. Нагірняк. – Івано-Франківськ : Лік, 2008. – 150 с.
Книга Василя Нагірняка «Во Славу Золотого Тризуба» розповідає про життя і діяльність видатного політичного і громадського діяча XX століття, Провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру та його боротьбу за Вільну і Незалежну Самостійну Українську Державу. Перед читачем постають події дитинства, юності, шкільні та студентські роки майбутнього Героя України, розгортаються драматичні Львівський і Варшавський процеси над нескореним Провідником української нації та його бойовими побратимами. Ув’язнення в польських та німецьких тюрмах і концтаборах не спинило його боротьби за волю України.
