Заключна конференція по підведенню підсумків реалізації проекту «Разом з громадою- заради громади

 28 грудня на базі Виноградівської центральної  районної бібліотеки відбулась заключна конференція  по підведенню підсумків  реалізації проекту Громадською організацією «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття»  проекту «Разом з громадою – заради громади”. Проект реалізовувався внаслідок перемоги ГО «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття» у  конкурсі малих грантів  «Підтримка місцевих ОГС для здійснення демократичних змін в Україні» у рамках проекту “Українська регіональна платформа громадських ініціатив”, що виконує БФ “Центр громадських ініціатив” у партнерстві з ГО “Жіночі перспективи” (м. Львів) за фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні. Конкурс адмініструє БФ»Центр громадських ініціатив»(м.Перечин).  Проект  реалізовувався   у 8-ми населених пунктах Виноградівського і Берегівського районів: м.  Виноградів, с. Фанчиково, Нове Село, М.Копаня, Королево, м. Берегово, с. Запсонь, Шом, Бене. Термін реалізації проекту –  4 місяці.(вересень –  грудень 2015 року). Учасниками заключної конференції стали  працівники і користувачі бібліотек   двох районів  які проводили реалізацію проекту, члени громадських організацій, волонтери.і журналісти .Керівник проекту –  заступник голови  ГО»СУБЗ», директор Виноградівської РЦБС Вашкеба  К.Г. підвела підсумки реалізації проекту   слайдовою презентацією де були представлені кількісні і якісні показники реалізації проекту.

1.2. Загальна кількість учасників проекту – 448 чол.  З них:  чоловіки – 153, жінки  – 295 

2.1. Кількість проінформованих громадян жителів Виноградівського і Берегівського районів через друковані і  електронні ЗМІ, соціальні мережі становить понад 20345 чол.

 у т.ч. блог «Громадський інформаційний центр» мітки: «Вибори 2015рік» та «Децентралізація» ( http://vin-gic.blogspot.com/)  – 1745 чол.

Буклети «Децентралізація влади і реформа місцевого  самоврядування» – 1.5 тис. чол.у т. ч. 500 – для етнічних угорців.

 Флаєр «Виборча реформа для всіх і кожного» – 3 тис.чол. в т.ч. 1000- для етнічних угорців.

 2.2.Кількість ОГС які  взяли участь у тренінгу -12, 4 ГО стали партнерами у реалізації проекту

2.3 Кількість громадян, що скористалися послугами центрів громадянської освіти -2445  чол.

2.4.  Кількість осіб, що скористалися допомогою навчених представників, членів дільничих комісій 259 чол.

Завдяки створеним при 8-ми бібліотеках Виноградівського і Берегівського районів Центрів громадянської освіти  жителі громад  отримали безкоштовний доступ до правової інформації у т.ч з питань виборчого права, суті та перспектив децентралізаційної реформи і участі громад у здійсненні реформ, а також  безкоштовну правову допомогу від працівників бібліотек, а також від юристів-фахівців.

Збільшилась кількість користувачів бібліотек, покращиться імідж бібліотек, як  інформаційно-просвітницьких і соціокультурних центрів громади.

Члени Громадських організацій представлятимуть на рівні Виноградівського і Берегівського районів бачення існуючих проблем у громадах, подаватимуть пропозицій і рекомендації органам влади з удосконалення нормативно-правових актів  задля покращення добробуту жителів громади.

47  учасників тренінгу були підготовлені до роботи у дільничих виборчих комісіях, отримали знання  щоб стати спостерігачами на виборчих дільницях і надавали кваліфіковану допомогу та інформацію щодо  нововведень  у виборчому процесі.

53 юнаків і юнок з числа  соціально активних  молодих людей зможуть надавати об’єктивну інформацію одноліткам щодо адмінреформи та про правила голосування під час виборів до органів місцевого самоврядування, що в свою чергу надало впевненості  молоді в можливості їх  участі в розвитку державотворчих процесів задля демократичних змін в країні.

85 молодих людей стали глядачами клубу документального кіно «Правовий орієнтир» який сприяє активізації діалогу про права людини в українському суспільстві.

  Голова ГО «СУБЗ Варга Е.І.  ознайомила присутніх із ходом скап-конференції,  яка була проведена на базі  Берегівської ЦРБ між представниками  Берегівської влади і головою м. Чонград  (Угорщина).

      Помічник адвоката Чейпеш Мілан ознайомив присутніх із результатом моніторингу наповнюваності  сайтів Виноградівської і Берегівської РДА райрад матеріалами з питань виборчої і   адміністративно- територіальної реформи в Україні.

          Ширі слова подяки звучали  грантодавцям, організаторам   проекту від учасників тренінгу,  користувачів бібліотек за актуально обрану тематику проекту. Досвід роботи показав, що  жителі  громад цікавляться   яким чином  проходитиме  адміністративно- територіальної реформа у краї і вони хочуть стати найактивнішими учасниками формування територіально- спроможних громад у районах.

Залишити відповідь