Навчальний тур у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив»

З 18 по 21 квітня  у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу  на базі Фонду громади міста Херсон «Захист»  проводився   навчальний тур  учасниками якого були 16 представників громадських об’єднань та ініціативних груп з восьми регіонів України.  Участь у навчальному тренінгу взяла директор Виноградівської районної централізованої бібліотечної системи, заступник голови ГО «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття»  Вашкеба К.Г. Програма чотирьохденного семінару була детально продумана, бо  щоденно  ми мали цікаві зустрічі з представниками активних громадських організацій м. Херсон.  Учасники мали змогу ознайомитись з  роботою Фонду громади міста Херсон «Захист». Голова правління Лариса Польська на прикладах діяльності Фонду ознайомила учасників  з принципами демократичного врядування та поділилася досвідом з ефективного менеджменту в організації громадянського суспільства, розповіла, як його актив на практиці дотримується своїх цінностей і принципів, основні з яких – прозорість, публічність та підзвітність. Цікавим виявився для нас й досвід зі зв’язків з громадськістю та роботи зі ЗМІ Під час навчального туру  ми ознайомились з роботою Інформаційного ресурсного центру «Правовий простір», керівник якого Наталія Бімбірайте висвітлила широкий спектр юридичних послуг, що безоплатно надається організацією громадянам, насамперед вразливим категоріям населення. Пізнавальним продовженням насиченого дня стало відвідування офісу Центру живої історії та реконструкції «Олешшя», ознайомлення з діяльністю молодіжної громадської організації «Нова генерація».
    Не менш цікавим було й знайомство з Херсонською молодіжною ініціативною групою «Кипяток» ,яка реалізовує надзвичайно цікаві молодіжні проекти і програми. Відбулося знайомство з організаціями обласної організації Комітету виборців України, Фонда милосердя та здоров’я, редакцією газети “Вгору”. Мали змогу ознайомитись  з локальними урбаністичними ініціативами в медіа-центрі IPC-Херсон.

Цікавою і корисною  була консультація з адвокаційних кампаній,  яку провів для нас менеджер Фонду Максим Єлігулашвілі. Завершальним акордом став круглий стіл “Будуємо мости співпраці та єдності” в конференц залі Херсонської обласної адміністрації за участю Павла Гавриша, заступника директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики, начальника управління  внутрішньополітичної діяльності. 

 Підсумовуючи  чотирьохденне навчання можна  з впевненістю сказати,що зроблені певні кроки  по наведенню  мостів  єдності і співпраці між громадськими організаціями України. Завдяки наданій можливості між особистого спілкування , учасники  ознайомились із роботою  кожної ГО  – учасника туру. ,налагоджені індивідуальні контакти ,які  сприятимуть у написанні спільних грантових проектів. Учасники отримали велику кількість роздаткових   матеріалів , які допоможуть активізувати діяльність ГО заради розвитку  громадянського суспільства. Переглянути ці матеріли можна у Виноградівській центральній районній бібліотеці.   

 Щира подяка організаторам навчального туру за змістовно проведене  навчання, за дружню і приємну атмосферу ,за цікаві екскурсії містом, проведену краєзнавцем Сергієм Дьяченком.  

Залишити відповідь