Семінар-практикум бібліотечних працівників Виноградівської ЦБС «Організація, облік та збереження бібліотечних фондів»

22 червня в Виноградівській ЦРБ відбувся черговий семінар-практикум бібліотечних працівників ЦБС «Організація, облік та збереження бібліотечних фондів».

З консультацією «Законодавчі, інструктивно-розпорядчі та облікові документи щодо формування та організації бібліотечного фонду» виступила директор РЦБС Вашкеба К.Г. в якій детально розповіла про основні документи, що регламентують роботу з фондом.

Провідний методист ЦРБ Хромей М.Ф. провела  ділову гру,  щодо ліквідації читацької заборгованості яку розпочала з презентації  Інструктивно-методичних матеріалів «Збереження документних ресурсів бібліотек державної та комунальної форм власності». Під час гри учасники семінару були поділені на групи, яким роздавалися питання де  учасники занять самостійно визначали міру відповідальності окремих користувачів застосовуючи санкції у відповідності з діючим законодавством. Після обговорення група  презентувала відповідь. Інщі учасники оцінювали уміння ведення бесіди, логічність поведінки бібліотекаря під час бесіди, правильність застосованих бібліотекарями санкцій у відповідності із діючим законодавством, ерудицію, тактовність бібліотекарів, знання ними інструктивно-регламентуючої і юридичної документації.

Годину ділового менеджменту «Основні провила та вимоги до ведення облікових документів в сільській книгозбірні» організувала і провела зав відділом КІО Власенко В.М. В по завешенні якої бібліотечні працівники поділившись на групи оформляли акти на списання, на надходження, на взамін загублених, а також паспорти на каталоги і картотеки.

На завершення обговорювались виробничі питання.

Загалом семінар був дуже насиченим і продуктивним. 

Залишити відповідь