Юристи мобільно – консультативної групи інформують…

Юристи  мобільно – консультативної групи  інформують…

              ГО «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття» стала переможцем другого конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейської комісії.

                 Адміністратор конкурсу  –  БФ «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин).                      

        Проект «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги» реалізується  у партнерстві із ГО »Олександрійський гендерний  інформаційний центр» Кіровоградської області з лютого по липень 2017 року

               Мета проекту –  забезпечити  малозабезпеченим  і соціально – вразливим  верствам населення доступ  до безоплатної правової допомоги  через Центри правової допомоги шляхом стаціонарного, виїзного та дистанційного надання безоплатної правової допомоги.  Підкреслюю – це первинна правова допомога: ми маємо підказати, допомогти, проконсультувати. Так буває, що іноді людина не знає самого простого – куди звернутися.  Отже, це не просто юридичні консультації, але й інформаційні. Спочатку було важко – поки люди не знали що це значить безкоштовна правова допомога. Відвідувачі цікавилися – «Якщо це безкоштовно, то чи буде ця допомога кваліфікованою?». Тобто, це було для них дуже несподівано – безкоштовна кваліфікована допомога  безпосередньо у своєму населеному пункті?  Надається така допомога у 13 – ти сучасно обладнаних бібліотеках Виноградівської РЦБС (ЦРБ, Тисобокень,  Ботар, Королево, Теково, Сасово, Нове Село, Фанчиково, Олешник,  Шаланки, Широке, Вілок, М.Копаня ) де створені Центри правової допомоги  і кожен житель громади може отримати відповідь на найбільш хвилюючі правові питання як на паперових так і електронних носіях. Створені мобільно – консультативні групи (МКГ) у  складі приватних адвокатів Чейпеш Мілана, Горват Ярослава та працівників бюро правової допомоги Хустського міського центру безоплатної правової допомоги  Митровської Маріанни та Богдан Аліси, які  щомісячно  надають   безоплатну правову допомогу  у Центрах правової допомоги. Протягом двох місяців   за правовими роз’ясненнями та консультаціями до МКГ  звернулось понад 60 жителів Виноградівщини  (у т.ч  15  етнітних угорців).

       Основна  категорія  людей – малозабезпечені  верстви населення (пенсіонери, багатодітні  сім’ї,  безробітні), які   не  знають куди звернутись  за безоплатною правовою допомогою або ж не мають коштів для оплати адвокатських послуг. До найбільш типових питань можна віднести:  порядок нарахування і перерахунку пенсій, достроковий вихід на пенсію,  вихід на пенсію на пільгових умовах,  отримання і нарахування субсидій, оплата лікарняних відпусток, матеріальна допомога одиноким матерям, соціальні виплати у разі втрати  годувальника, виплата  допомоги по непрацездатності  у зв’язку з інвалідністю, порушення правил добросусідства та забудови земельної ділянки, приватизація земельних ділянок, питання спадкування (пропущення строків спадкування майна, процедура поновлення строків спадкування, лінії спадкування),  хто має право на застосування податкової соціальної пільги,  чи потрібно декларувати податкову знижку на навчання?  

  На всі ці і інші  питання громадяни отримали первинну правову допомогу  від консультантів  МКГ.

            З метою підвищення  рівня правової культури, подолання правового нігілізму  в рамках проекту проводились інформаційні заходи для юнацтва.  Так, Виноградівським бюро правової допомоги, консультантом МКГ Богдан Алісою  разом з Олешницькою сільською бібліотекою організовано та проведено правознавчу годину для учнів 10 класу Олешницької ЗОШ І-ІІІ ст. присвячену правам дитини в Україні та ознайомленням учнів з різними видами відповідальності неповнолітніх за скоєні злочини.        

        Партнерами проекту «Сільським громадам –  належний рівень правової допомоги»  – Олександрійським  гендерним  інформаційним центром для учнів старшого шкільного віку  Новопразької  загальноосвітньої  школа І-ІІІ ступенів № 2 Кіровоградської області  проведено інформаційну сесію «Знання прав та свобод – життєва необхідність».

  Впевнена, що закріплення певних основних правових знань в юному віці дозволить сформувати нову генерацію свідомих громадян, які будуть поважати закон, мати власну думку зі спірних питань у політичному житті держави, свою точку зору на вирішення місцевих проблем.

                                                                                                                                                                                             К.Вашкеба – керівник проекту.

Залишити відповідь