Година пам’яті ” Той квітень не забудемо ніколи”

Експеримент довжиною в життя

26 квітня у читальній залі Виноградівської ЦРБ говорили про «мирний атом».

Учням Виноградівського ВПУ бібліотекарі запропонували перегляд фільму «Чорнобиль – за секунду до катастрофи». Йому передував діалог та 38 фото у пам’ять про Чорнобильську трагедію.

Кадри катастрофи глобального масштабу і водночас особистісної трагедії відкрили світ атомної енергетики; засвідчили її небезпечність та разом з тим і поштовх до пошуку альтернативних джерел – енергозберігаючих технологій; розуміння відповідальності, та потреби не тільки інженерів-атомників, а й людства в цілому у відповідальності за життя майбутніх поколінь…

Також бібліотекарями була представлена книжкова виставка «Чорнобиль: без права на забуття». Ілюстративно відтворивши хід історії експерименту довжиною в життя. Власне під однойменною назвою і відбувся захід.

Коротка довідка:

26 квітня 1986 року в Українській РСР, на Чорнобильській атомній електростанції, сталася масштабна аварія. Вибух, що відбувся на станції, дорівнював потужності 300-кратному об’єму атомних зарядів, які були скинуті на Хіросіму.

Причиною трагедії визнали помилку під час проведення експерименту.

Через неточності в розрахунках та через тиск керівництва, інженери фактично прогавили момент, коли процес вийшов з-під контролю. В результаті неконтрольованого розгону 4-го реактора — він вибухнув.

Внаслідок вибуху та подальшої пожежі в атмосферу потрапили тонни смертельно отруйних речовин.

Після викиду утворилася велетенська радіоактивна хмара, яка накрила десятки країн світу. Найбільше, окрім України, постраждала Білорусь та кілька областей Росії. Радіоактивна хмара вітром була віднесена по всій Європі, дійшла до Японії, Азії та навіть США.

Відомо, що влада СРСР намагалася приховати аварію не лише від світу, але і від власних громадян.

Жителям прилеглої до ЧАЕС Прип’яті дозволили евакуюватися лише через добу після аварії. Дорогоцінний час було втрачено, і десятки тисяч людей отримали опромінення важкими дозами радіації.

Залишити відповідь