Як я руйнувала імперію (до 26-ї річниці незалежності України)

Понад чверть століття тому Україна здобула незалежність, омріяну й вистраждану. 
Саме до цієї знаменної дати Виноградівська центральна районна бібліотека представляє  книжкову виставку «Незалежність здобута поколінням». Запропоновані книжки дають можливість читачам згадати, як це було, поміркувати над сьогоднішнім днем і замислитися над своїм майбутнім. 
Своєрідну історію становлення незалежності нашої держави бібліотекарі пропонують для дітей підліткового віку через  книжку Зірки Мензатюк «Як я руйнувала імперію». 
«Як я руйнувала імперію» — це історія киянки Ярини про літні канікули 1988-го та 1989-го років.
Сюжет книги можна розглядати з кількох точок зору. Перш за все, повість розповідає про останні роки радянської імперії, про фальшивість комуністичної ідеології, зародження національної свідомості і перші протести проти СРСР. При цьому ключову роль у розвитку націоналістично-патріотичної теми тексту є Яринка та її подорож до Латвії, де разом з батьками дівчинка стає свідком мітингу Гельсінської спілки. Спостерігаючи за «окриленими» і «вільними духом» латвійцями, дівчина проводить паралелі між Україною та Латвією і змушує читача засумніватися у її реалістичності…
Власне, найкраще одну з сюжетних ліній представить буктейлер «Як я руйнувала імперію»

Залишити відповідь