Інформація про проведені заходи у бібліотеках Виноградівської ЦБС до Дня Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначила одне з нових, але знакових свят в історії – День Гідності та Свободи. З метою виховання патріотичних почуттів у бібліотеках Виноградівської ЦБС проводять ряд інформаційно просвітницьких заходів, розповідаючи про мужність і героїзм наших співвітчизників. А саме:

У бібліотеках-філіях вул. Першотравнева, Букове, Тросник проведено презентації книжково-ілюстративних виставок «Майдан. Пробудження гідності нації», «Від революції Свободи до революції Гідності», Революція гідності: горнило духу, патріотизму, мудрості»;

21 листопада у бібліотеці-філії проведено перегляд фільму «Тільки тим історія належить хто сьогодні бореться й живе».

20 листопада у бібліотеці-філії с. Фанчиково проведено виховну годину «21 листопада – День Гідності та Свободи».

Подію цю відзначають в нашій країні не так давно. І сьогодні учні мали змогу дізнатися про історію створення цієї події, познайомитися з героїчними сторінками історії нашої країни, які стали основою для запровадження відзначення цього пам’ятного дня.

Доповненням до заходу була книжкова виставка «21 листопада – День Гідності та Свободи», презентація «Євромайдан і революція Гідності».

20 листопада у бібліотеці-філії с. Теково проведено патріотично-інформаційну бесіду «Революція Гідності та Свободи». Зав. бібліотекою Парас С. привернула увагу користувачів розповіддю про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи. На закінчення заходу юні учасники продемонстрували свої малюнки, взявши  участь у конкурсі дитячих малюнків «Гідність та Свобода моєї країни». Доповненням до заходу стала виставка-пам’ять «21 листопада-День Гідності та Свободи».

       20 листопада в Оноцькій бібліотеці-філії проведено презентацію фото-виставки: ” Вклонімось доземно всім героям”. Виставка була присвячена до річниці Гідності і Свободи, героям нашим односельцям, які захищають нашу свободу, і які віддали своє життя, щоб захистити цілісність України

До Дня Гідності та свободи бібліотекарем бібліотеки філії с. Новоселиця разом з класним керівником 6 класу проведена тематична бесіда «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе». Де висвітлюють героїчні події Майдану та патріотизм і мужність воїнів АТО. Присутні з почуттям гордості вслухалися в кожне слово, адже тема Майдану – одна з важливих трагічних тем в історії України. Під час заходу всі повернулися у ті трагічні 2013-2014 рр. Дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв. У виконанні читачів звучали пісні та вірші присвячені цим подіям. Учасники заходу переглянули документальний фільм Антіна Мухарського під назвою «Майдан. Мистецтво спротиву» .А також оформлена фотовиставка «В єдності сила народу» та виставка дитячих малюнків. Захід закінчився хвилиною мовчання .

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи та з метою вшанування патріотизму людей, які виступили на захист демократичних цінностей і національних інтересів в бібліотеці с. Хижа відбулася
патріотична година «За Україну, за її волю!».

Запрошено до заходу учасників АТО, вчителя історії Батин М.І. та учнів Хижанського НВК.

В ці дні ми знову і знову згадуємо тих, хто підняв стяг боротьби за нашу свободу під час Революції Гідності. Так, 21 листопада у читальній залі Виноградівської центральної районної бібліотеки проведено тематичний вечір «Революція гідності – охрещена кров’ю». Короткий історичний екскурс про події зими 2014 року, про загибель Героїв, ім’я котрим Небесна Сотня, про трансформацію Революції Гідності у визвольну війну проти російського окупанта – розпочали ведучі вечору Буря К. та Марушка А.

До уваги присутніх було продемонстровано відеосюжети  про Єромайдан.  Зворушливо і проникливо звучали вірші  про Героїв Небесної Сотні, про тих, хто два роки назад вийшов на Майдан, щоб відстояти свободу і гідність українців.

До учасників заходу звернулися начальник відділу культури Виноградівської РДА – В.С.Югас та  учасник Євромайдану Лісіцкі М.Ю. Вони закликали молодь підтримувати дух патріотизму, боротися за нацональну ідею та ніколи не забути тих, хто віддав своє життя у цій боротьбі.

Світло лампадок падало на фотосвітлини Небесної Сотні, звучали мелодії, які тримали розстріляне Небо Майдану, бо в кожній пісні душа українських патріотів.  Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які загинули за світле майбутнє, хвилиною мовчання. 

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії. Загалом відзначення Дня Гідності та Свободи на Виноградівщині відбулося на високій патріотичній ноті, в дусі національної ідеї.

Залишити відповідь