«Дай серця твого доторкнутися словом»

 З грудня щорічно відзначається Міжнародний день інвалідів, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день є нагадуванням людству про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Зважаючи на необхідність ефективної участі інвалідів у економічному, соціальному, культурному і політичному житті, Генеральна Асамблея ООН 13 грудня 2006 року  прийняла Конвенцію про права інвалідів.

Україна приєдналася до цього надзвичайно важливого документа, підписавши у 2009 році Закон України Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю. За роки незалежності в Україні створено ряд законів, які регулюють більшість аспектів життя людей із інвалідністю. Наша держава взяла на себе і виконує зобов’язання щодо матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання пільг, конституційно гарантує на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Створення робочих місць для людей із інвалідністю – питання, яке потребує першочергового вирішення. Адже матеріальне забезпечення дає можливість людям з обмеженими можливостями почувати себе повноцінними членами суспільства.

Напередодні відзначення Міжнародного дня інвалідів працівники Виноградівської районної бібліотеки Меланчук Г., Вовканич Л., Марушка А. організували постійно – діючу книжкову виставку у Виноградівському територіальному центрі соціального обслуговування «Бібліотека – територія добра і милосердя» для відвідувачів центру. Ця книжкова виставка своєрідний інформаційний центр для малозабезпечених, людей з обмеженими можливостями, адже тут можна не тільки взяти і почитати книги, журнали, а також отримати інформацію про пільги, про підвищення пенсій, субвенції, інформацію про благодійні фонди та акції, які організовуються в нашому місті, волонтерську допомогу…

Доброта, милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Залишити відповідь