День Героїв Небесної Сотні

З нагоди 5-ої річниці подій на Євромайдані, 20 лютого у Виноградівській Центральній районній бібліотеці відбувся День пам’яті Героїв Небесної Cотні. У читальній залі зібралися бібліотечні працівники району, небайдужі жителі міста, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність, за краще майбутнє України.

На шляху до незалежності України народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу високу ціну – власне життя.

На захід були запрошені начальник відділу культури Виноградівської РДА Югас Василь, Степанович, викладач Виноградівського державного коледжу, учасник подій на Євромайдані, координатор ГО «Майдан» у Виноградівському районі Лісіцкі Михайло Юрієвич, місцевий поет Василь Кляп.

Захід розпочався з виконання Державного Гімну України. Ведучі заходу – бібліотекарі ЦРБ Буря Крістіна та Марушка Андріана відтворили хронологію подій, що відбувалися на Майдані незалежності, згадали Героїв Небесної Сотні,  а також наголосили, що  завдяки цим людям було змінено хід історії нашої держави. Ці люди вийшли на Майдан, щоб захистити ідеали демократії,відстоюючи права і свободи простих людей. Це були люди різного віку, різних професій, з різних куточків нашої країни. Вони були зовсім різні, але схожі між собою серцем, душею,волею. В їх діях жила віра, надія та любов. Віра в перемогу над владою, віра в краще майбутнє своїх батьків та дітей-основні принципи ,що єднали їх в ті суворі зимові дні.

Своїми особистими враженнями про події, які відбувалися на Майдані, про мужність і героїзм наших співвітчизників поділився  учасник Євромайдану Лісіцкі Михайло Юрієвич.

За ці роки люди написали багато віршів, пишуться літературні твори, знімаються фільми, називаються вулиці і площі. Власні зворушливі патріотичні вірші в пам’ять Небесної Сотні читав місцевий поет Василь Кляп

Завідуючий відділом культури Югас Василь Степанович висловив слова подяки всім, хто відстоював Майдан за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму і закликав не забувати про тих,  хто не пошкодував життя заради нашого майбутнього.

Присутніх вразили відео сюжети про трагічні події Майдану із вдало підібраною музикою  у виконанні гурту Вітер знає «Герої не вмирають», Пікардійська терція «Пливе кача», Ю. Май «Небесна сотня», Ані Лорак «Мальви», «Над землею тумани».

 Зацікавила присутніх і книжково-тематична виставка “Шляхом Гідності та Свободи»”, яка містить документальні та художні книги сучасних авторів про події на Майдані, а також стенд «Небесна Сотня. Слава і вічна пам’ять Героям»

Декламування віршів, перегляд книжок та відео сюжетів про трагічні події на Майдані, хвилина мовчання – усе це справило неабияке враження і не залишило нікого з присутніх байдужими.

Залишити відповідь