Моделювання розвитку громади (#ГраСвітГромад)

В рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку(USAID) 19 червня на базі Виноградівської міської бібліотеки-філії було проведено третій захід моделювання розвитку громади (#ГраСвітГромад) “Вирішення складних задач в розвитку громади”. Ця гра чудовий інструмент не тільки розвитку територій, але й навчання основам і принципам існування громади. Ця унікальна розробка дає можливість зрозуміти усю важливість громади у розвитку міста. Це, перш за все, командна гра. Тут, як і у житті, неможливо перемогти самотужки. Твій успіх напряму залежить від успіху інших учасників команди (громади). Тому кожен зацікавлений у підтримці один одного.
Простір бібліотеки зібрав на гру активних та небайдужих, які вболівають за громаду Виноградівщини. Цього разу свої сили створити самодостатню громаду, випробовували: в.о.начальника відділу культури райдержадміністрації Олеся Данилець, головна спеціалістка відділу організаційної роботи апарату райдержадміністрації Евеліна Чонка, в.о.завідувачки районного методичного центру відділу культури Оксана Блажин, секретарка Шаланківської сільської ради Георгіна Тягур, член ГО Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги, бібліотекар І кат. Виноградівської міської бібліотеки-філії Наталія Попович. В якості модератора-банкіра виступила Мар’яна Марушка – керівник проекту, завідуюча методико-бібліографічним та інформаційним відділом Виноградівської ЦРБ.
Імпровізована громада «Долина угоча» набула свого початку з кількома комунальними закладами муніципалітетом, стартовим капіталом 100 умовних одиниць, власними коштами 50 умовних одиниць. Учасники розділили між собою ролі: чиновниця, фермерка, проповідниця, підприємниця, та вчителька. 
Почергово кожен із учасників витягував картку із життєвими обставинами, додаючи чи віднімаючи один із пунктів у особистому рівні щастя, здоров’я, фінансових компетентностей, професійної навички, комунікативності тощо. Життєві обставини гравців у перших трьох раундах складалися по різному всупереч очікуванням співгромадян на активне поповнення бюджету громади, аж поки не змогли собі придбати приватну власність магазин, ресторан, перукарню тощо. В громаді виникали різні життєві обставини, та попри все наші гравці змогли виконати всі умови побудови «Самодостатньої громади».
Учасники гри, відіграючи свою роль, вчилися планувати свій бюджет та кооперуватися в плануванні бюджету громади загалом, усвідомлювати вплив кожного з учасників на розвиток своєї громади, визначати індивідуальні та колективні цілі розвитку, проявляти ініціативу та реалізовувати свої лідерські якості тощо. Гра дала зрозуміти всім учасникам те, що особистий успіх дуже часто залежить від успіху твоєї громади, і навпаки, що дозволяє реалізовувати себе як небайдужого громадянина, котрий сприятиме її розвитку. #USAID#PULSE#IREX#АМУ#ПУЛЬС

Залишити відповідь