Переформатування Конституції чи її виконання?

27  червня в читальній залі Виноградівської районної бібліотеки відбулось засідання за «круглим столом» «Конституція України – шляхи і перспективи розвитку народовладдя в Україні».

Серед учасників були: Василь Югас (керівник відділу культури Виноградівської РДА), Валерій Нечаєв (адвокат), Маріанна Білак  (вчитель правознавства Великоком’ятівської ЗОШ), Юрій Продан (голова Закарпатського обласного науково-культурологічного товариства ім. О.Духновича), Марія Селехман (керівник районного ГО МАЛІЖ), Нодь Олександр (кандидат в народні депутати), Золтан Симчак (юрист), Іван Біланчук (краєзнавець),  а також бібліотечні працівники.

Долучитися до обговорення Конституції, як основного Закону держави запросила директор Виноградівської ЦБС Катерина Вашкеба. Розпочинаючи засідання гімном України та історичним екскурсом у ніч з 27 на 28 червня 1996-го вона акцентувала увагу учасників  на основному питанні: що є першочерговим – переформатування Конституції чи її виконання?

Зокрема, адвокат Валерій Нечаєв сформулював думку щодо конституційних засад, їх потрібності та виконання виходячи з практичних навиків; керівник Василь Югас зазначив важливість свобідної держави та вільних людей, які мають можливість творити й розвиватися; викладач Маріанна Білак виявила історичну послідовність написання Конституції, доповнив та підтвердив її доповідь Юрій Продан; Марія Селехман «визначила»  майбутнє, коли кожен українець святкуватиме 28 червня як один з найкращих днів в країні де живуть заможні й щасливі люди… «Нитку утопічної святкової миті» перервав краєзнавець Іван Біланчук задавши питання собі та оточуючим – що для мене особисто «зробила» Конституція»? Хвилю патріотичного невдоволення підхопив Золтан Симчак зауваживши, що Конституція України  дуже добре виписана, але дуже погано, що ані на рівні влади, ані на рівні суспільства конституційні статті не дотримуються…

Ілюстративним доповненням заходу стала книжкова виставка «Конституція  України – основний закон держави», що підготували бібліотекарі до визначної дати.

Під звучання духовного гімну нашої держави «Боже великий, єдиний,   нам Україну храни» засідання круглого столу набуло свого визначеного закінчення.

Залишити відповідь