Акція «Знищимо суржик та ненормативну лексику»

24  вересня зав. бібліотекою-філією с. Теково  Параска С.М. проведено акцію «Знищимо суржик та ненормативну лексику» в рамках проекту «Найміцніший кордон -державна мова» від українського культурного фонду. У акції взяли участь діти середнього та старшого шкільного віку з числа представників нацменшин Теківської ЗОШ. З вступним словом виступила  зав.бібліотекою, яка розповіла про значення  слова суржик та виникнення його через двомовність.   Основна мета акції –  надати об’ єктивну та повноцінну інформацію  учасникам про суржик та ненормативну лексику, розширення функціювання української мови в дітей серед представників меншин і не тільки, виховання національної свідомості, як інструменту об’єднання українського суспільства, виховання в кожному поваги до мови якою спілкуємося – це передовсім, шанувати себе, виявляти повагу до народу, його історії, культури.    Про суржик в літературі, мистецтві та музиці розповіла вчитель ЗОШ с.Теково Іляш Х.Ю. Про ненормативну лексику говорила в своєму слові шкільний бібліотекар Уйфолуші Н.Д. Під час заходу всі охоче прийняли участь інтелектуально-розважальних іграх. Доповненням до заходу стала оформлена книжково-ілюстративна виставка «Українська мово, поетична та пісенна».Результатом акції «Знищимо суржик та ненормативну лексику» є те, що присутні змогли зрозуміли, що кожному потрібно краще вивчати літературну мову, усунути деформацію мови, очистити хх ст. від спотворень, повернути нашій мові справжню народну красу – це справа честі, природний обов’ язок всіх нас. Адже, мовою нації визначається його розвиненість, культурність. Усе це визначатиме образ і творчу спромогу України в сім’ї цивілізованих демократичних держав.

24  вересня зав. бібліотекою-філією с. Теково  Параска С.М. проведено акцію «Знищимо суржик та ненормативну лексику» в рамках проекту «Найміцніший кордон -державна мова» від українського культурного фонду. У акції взяли участь діти середнього та старшого шкільного віку з числа представників нацменшин Теківської ЗОШ. З вступним словом виступила  зав.бібліотекою, яка розповіла про значення  слова суржик та виникнення його через двомовність. Наголосила на те, що переважно носії змішаної мови – люди, які раніше жили в селах. Переїжджаючи в мегаполіси і пристосовуючись до російськомовних городян, вони починають вживати російські слова, хоча їх фонетика залишається українською. 

Мова є своєрідним живим організмом. Він зазнає безперервного розвитку, але так само постійно йому щось загрожує. Небезпечною для української мови впродовж тривалого часу була імперська політика русифікації. Тяжкими є її наслідки. Змішанням української та російської мов утворився суржик. Він став чи не найголовнішою проблемою української мови у ХХІ столітті. Коли слова з чужої мови вживаються бездумно, безсистемно, коли перекручується їх зміст і спотворюється звукове оформлення, це засмічує мову.

    Основна мета акції –  надати об’ єктивну та повноцінну інформацію  учасникам про суржик та ненормативну лексику, розширення функціювання української мови в дітей серед представників меншин і не тільки, виховання національної свідомості, як інструменту об’єднання українського суспільства, виховання в кожному поваги до мови якою спілкуємося – це передовсім, шанувати себе, виявляти повагу до народу, його історії, культури.

    Про суржик в літературі, мистецтві та музиці розповіла вчитель ЗОШ с.Теково Іляш Х.Ю. Про ненормативну лексику говорила в своєму слові шкільний бібліотекар Уйфолуші Н.Д. Під час заходу всі охоче прийняли участь інтелектуально-розважальних іграх. Доповненням до заходу стала оформлена книжково-ілюстративна виставка «Українська мово, поетична та пісенна».

Результатом акції «Знищимо суржик та ненормативну лексику» є те, що присутні змогли зрозуміли, що кожному потрібно усунути деформацію української мови, очистити ХХІ ст. від спотворень, повернути нашій мові справжню народну красу – це справа честі, природний обов’ язок всіх нас. Адже, мовою нації визначається його розвиненість, культурність. Усе це визначатиме образ і творчу спромогу України в сім’ї цивілізованих демократичних держав.

Залишити відповідь