СНІД. Просто про складне

Історичний екскурс про ВІЛ/СНІД:

коли вперше хвороба була зареєстрована;

коли стався різкий стрибок захворювання;

як можна заразитися ВІЛ;

якими шляхами ВІЛ не передається;

як боротися з ВІЛ;

куди слід звернутися для обстеження на ВІЛ;

як уберегти себе від зараження ВІЛ.

Про це та інші делікатні деталі «життя по-дорослому» йшла мова  28 листопада впродовж інформаційного марафону «СНІД. Просто про складне» в читальній залі Виноградівської центральної районної бібліотеки. В якості аудиторії були учні (дев’ятокласники) Виноградівської гімназії.

Специфічну, імпровізовану  «лекцію здоров’я» провела завідувачка відділу обслуговування Виноградівської ЦРБ Світлана Кедик. У легкій, невимушеній та доступній формі вона вела розмову з підлітками спонукаючи їх до особистих висловлювань на дану тему. Як виявилось, сучасні підлітки  маючи необмежений доступ до інформації, уже давно про все на світі знають, лише соромляться говорити. Тому своєрідним закріпленням теми став перегляд документального фільму «Грішна хвороба» та ознайомлення з книжково-ілюстративною виставкою «СНІД: рятуй себе сам».

Насамкінець хлопцям та дівчатам було запропоновано власними руками  скомпонувати червону стрічку у формі переверненої „V“  та прикріпити до одягу англійською шпилькою.

Окрім того була висловлена ідея провести учнями у гімназії, між своїх однолітків,  акцію «Червона стрічка». Адже червона стрічка –  це символ дня боротьби зі СНІДом. Зараз жодна акція, спрямована на боротьбу зі СНІДом, не обходиться без неї. Вона стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми. Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий.

Залишити відповідь