«День Угорської Культури – день народження Гімну»

У житті кожної нації є значні  події, свята, коли ми залишаємо свої звичайні, повсякденні справи позаду і одягаємо святково свої душі, розум, серця, щоб схилити голову словами, піснями, творами мистецтва перед  тими людьми, які щиро та сміло творили і говорили  із вірою в серці про щасливе майбутнє свого народу.

22 січня учні 10-11  класів Виноградівської ЗОШ№3 ім.Ж.Перені взяли участь у святкуванні Дня Угорської Культури, яка вже традиційно проводиться бібліотекарем сектору угорської літератури Виноградівської районної бібліотеки Меланчук  Г.Й.  22 січня 1823 року Ференц Келчеї завершив написання тексту угорського гімну. Відтак саме цей день вшановують як День угорської культури. Він хоч і не позначений в календарі червоним, проте має важливе значення в житті кожного угорця.

 «День Угорської Культури – день народження Гімну», таку назву мала  літературно – музична композиція. Захід розпочався з Гімну. Про історію написання, значення вшанування національного Гімну Угорщини, про любов до своєї батьківщини, до свого народу, до своєї нації  розповіла присутнім бібліотекар сектору угорської літератури Меланчук Г., прозвучали  вірші відомих угорських поетів Абрані Еміла «Mi a haza», Шайо Шандора «Magyarnak lenni», подивилися уривок із мюзиклу «Légy jó mindhalálig». Учні взяли активну участь у літературному конкурсі, складанні пазлів. З нагоди свята було оформлено книжкову виставку, а також кожен учень отримав буклет «22 січні – День угорської культури: цікаві факти про Гімн Угорщини».Залишити відповідь