…перед Гімалаями бібліотек (з серії нових книг)
Нові книги. Світовий бестселер (1)
Нові книги. Cучасна українська література (3)
Нові книги. Cучасна українська література (2)
Нові книги. Cучасна українська література (1)
Виноградівська центральна районна бібліотека знайомить з новими книгами.
До уваги потенційних Читачів у читальній залі бібліотеки розгорнута презентаційна виставка «Нові книги чекають на свого Читача».
Серед переліку твори сучасних українських та закарпатських письменників, зарубіжні бестселери, галузева література та угорський колорит.
Отже, якщо Ви цікавитесь філософією та психологією, соціологічною наукою та економічною політикою, освітою та вихованням, для Вас є цікавим вивчення народного українського одягу, то мерщій до головної книгозбірні району. Адже представлена добірка книг саме за вказаними уподобаннями.
«Книга – це духовний заповіт одного покоління іншому, порада вмираючого старця юнакові, який починає жити, наказ, який передається вартовим, що вирушає на відпочинок, вартовому, який заступає його місце. Все життя людства осідає в книзі: племена, люди, держави зникали, а книги залишалися.»
Герцен О.
Століття
Бадью А.
Б 15 Століття / Ален Бадью ; пер.з фр. А.Рєпи. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2019. – 304 с.
ISBN 978-2020579308
Ця книжка – водночас знайомство з думкою видатного французького філософа Алена Бадью (нар. 1937), а також філософське переосмислення ХХ століття. Автор прагне дати висловитися самому століттю, його різноманітним практикам, голосам його активістів – політичних, художніх, поетичних, театральних, наукових, психоаналітичних тощо. На переконання Бадью, головна пристрасть, що рухала століття, була «пристрасть реального»: ХХ століття надихалося не мріями, ілюзіями та утопіями, а саме мужністю поглянути реальному в вічі, стати частиною події, перейти до прямої реалізації, винайти щось нове – насамперед «нову людину» замість «старої». Саме тому все ХХ століття перебуває в парадигмі Війни, епічного зіткнення віч-на-віч, співіснування непоєднуваних речей. Усі активісти століття живуть і творять у фігурі антагонізму, зсередини якого потрібно відшукати нову організаційну дисципліну думки, нове «братерство», нове «ми». Сьогодні, залишаючись вірними пристрасті ХХ століття, нам треба запитати вслід за Бадью: «Що значить «ми» в часи миру, а не війни?».
Книжка споряджена кількома додатковими текстами, що глибше розкривають погляди філософа на деякі особливості століття: ґрунтовна розмова з автором про його тези навколо «Століття», панорама сучасної французької філософії, фундаментальні аспекти емансипативної політики, ідея комунізму, зв’язок демократії з корупцією тощо. Книжка розрахована на філософів, культурологів, істориків, літературознавців і теоретиків мистецтва.
Ален Бадью – один з найвинахідливіших і найцікавіших філософів у нинішній Франції, мислитель, який за цих часів цинічної покори та академічної спеціалізації винятковий у всіх сенсах. Знаючись на безлічі дисциплін – від математики до психоаналізу, – й надихаючись як Платоном і Кантором, так і Мао та Маларме, його твори відновлюють у найрізноманітніших і захопливих термінах натепер призабуте розуміння філософії – філософії як активістського процесу емансипації і трансформації.
Таємна опора. Емоційний зв’язок у житті дитини
Петрановська Л.
П 30 Таємна опора. Емоційний зв’язок у житті дитини / Людмила Петрановська ; пер.з рос. О. Рибки. – Х. : Віват, 2019. – 224 с. – ( Серія «Актуальна тема», ISBN 978-617-690-089-4).
ISBN 978-966-942-755-7(укр.)
ISBN 978-5-17-094095-0 (рос.)
Як формується прив’язаність до батьків від
дитинства до підліткового віку? Як стати для сина або дочки міцною і при цьому
таємною опорою і виростити їх упевненими й самодостатніми? Що краще: ранній
розвиток або природне опанування навичок, дитячий садок або виховання бабусі,
свобода або контроль? На ці та інші запитання, якими переймаються батьки,
відповідає, ґрунтуючись на науковій теорії прив’язаності, Людмила Петрановська.
У цій книжці ви неодмінно знайдете потрібні відповіді й зможете не лише
зрозуміти, що стоїть за дитячими розпещеністю, агресією, важкою вдачею, а й
зрозуміти, чим допомогти своїй дитині, щоб вона росла й розвивалася, не
марнуючи сил на боротьбу за вашу любов.
Homo creativus. Як новий клас завойовує світ
Флорида Річард
Ф 73 Homo creativus. Як новий клас завойовує світ / пер. з англ.. Максим Яковлєв. – К.: Наш формат, 2018. – 432 с.
ISBN 978-617-7513-00-0 (паперове видання)
ISBN 978-617-7513-01-7 (електронне видання)
У цьому бестселері визначено поняття нового економічного класу і показано його визначальну роль у подальшому розвитку суспільного життя. «Homo creativus» дасть вам змогу по-новому поглянути на повсякденну дійсність. Річард Флоріда стверджує, що в майбутньому ми зможемо спостерігати зростання креативного складника в різних сферах діяльності, навіть в економічній. Креативний клас наразі становить близько 30 відсотків усієї робочої сили, і надалі його частка тільки зростатиме. Незабаром саме від нього буде залежати організація робочих місць, економічна ситуація на ринку і розвиток міст.
Архетипи
і колективне несвідоме
Юнг К.Г.
Ю 50 Архетипи і колективне несвідоме / Переклала з німецької Катерина Котюк; науковий редактор українського видання Олеш Фешовець. 2-ге оправ. Вид. – Львів: Видавництво «Астролябія», 2018. – 608 с.
ISBN 978-617-664-127-8
Книгу Карла Ґустава Юнґа «Архетипи і колективне несвідоме» становлять опубліковані протягом 1933–1955 років статті, у яких автор розвиває одні з найважливіших елементів його аналітичної теорії. Перед нами виклад учення про колективний рівень несвідомої частини нашої психіки і про архетипи як вроджені універсальні структури, що становлять зміст цього колективного несвідомого. Образний паралелізм, властивий різноманітним міфологіям, релігіям, мистецтвам, казкам, філософським, алхімічним і науковим ученням, а також нашим снам, фантазіям та маренням, допомагає авторові виявити й описати ці архетипи, а також дослідити їхній вплив на становлення особи. Книга торкається практично всіх аспектів людської життєдіяльності, а тому буде цікава не лише психологам та психотерапевтам, а й філософам, релігієзнавцям, антропологам, мистецтвознавцям, а також усім, хто прагне збагнути часто приховані від ока основи нашого існування.
Що таке час
Вюллер Т.
В 98 Що таке час / Трюльс Вюллер ; пер.з норвезьк. – Київ : Ніка-Центр, 2018. – 160 с.
ISBN 978-966-521-705-3
До царини наукових інтересів норвезького вченого Трюльса Вюллера належать: фізична, філософська, екзистенціальна, соціальна та історична дійсність часу, і в своїй книжці він якомога різнобічніше висвітлює питання: «що таке час?» Але відверто попереджає: не варто чекати на нього однозначної, ба навіть чіткої відповіді. Час керує нашим життям. Усе на світі відбувається в часі – від минулого через теперішнє й у майбутнє. Але що таке час? Без зайвої полемізації та з великою відданістю предметові автор малює збалансовану картину теперішнього стану розуміння проблеми у світлі як філософії, так і фізики, антропології, історії, літератури та релігії та ілюструє свої роздуми ситуаціями з повсякденного життя.
Книжка написана простою, але яскравою мовою, тож здатна зацікавити кожного, хто звик замислюватися над різними проявами нашого буття.
Українською перекладено вперше.
Криза урбанізму. Чому міста
роблять нас нещасними
Флорида Річард
Ф 73 Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними / пер. з анг.Ірина Бондаренко. – К.: Наш формат, 2019. – 320 с.
ISBN 978-617-7682-97-3 (паперове видання)
ISBN 978-617-7682-98-0 (електронне видання)
Сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-інновації поглинули парки, магазини та кав’ярні. Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства.
У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації. Аналізує вплив сучасної урбанізації на економіку всього світу та пропонує варіанти, як подолати виклики сучасних міст.
Книжка для всіх, хто цікавиться урбаністикою, розвитком міст, інноваціями.
Витоки політичного порядку.
Від прадавніх часів до Французької революції
Фукуяма Френсіс
Ф 94 Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції / пер.з англ. Роман Корнута. – 2-ге вид. – К. : Наш формат, 2019. – 546 с.
ISBN 978-617-7552-72-3 (паперове видання)
ISBN 978-617-7552-74-0 (електронне видання)
Погляд одного з провідних інтелектуалів сучасності на політичний устрій нашого світу.
Кожній розвиненій державі властиві три компоненти: ієрархічна структура влади, підзвітний уряд і верховенство права — у цьому переконаний філософ та політолог Френсіс Фукуяма. Гармонійне поєднання цих трьох властивостей, а також мінімальний рівень пов’язаності політичних еліт дають країні змогу повноцінно розвиватися у демократичному напрямку. Але чому не всім державам вдається подолати цей шлях? Як країни долають трансформаційний період? Чому деякі держави застрягають в авторитаризмі? Які історичні передумови для такої ситуації?
Країна
стартапів. Історія ізраїльського економічного дива
Ден Сенор, Сол Сингер
Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива. Третє видання / Пер.з англ.. Мирослави лузіної. – Київ: Yakaboo Publishing, 2019. – 368 ст.
ISBN 978-966-97633-0-3
Ізраїль – маленька країна без будь-яких природних ресурсів, яка знаходиться в постійному стані війни. Але ми знаємо її завдяки високій підприємницької культурі, адже Ізраїль створює більше стартапів, ніж великі стабільні країни, за винятком хіба що США. У чому секрет такого успіху? Щоб відповісти на це питання, автори книги Ден Сенер і Сол Сінгер розглядають особливості життя, освіти та культури країни.
Одна з причин – це інновації, на які зробили ставку в Ізраїлі. Доступ до новітніх наукових розробок необхідний успішним компаніям, а держава повинна прибрати перешкоди на шляху до них. Інша причина – обовязкова військова служба: вступ до лав військового підрозділу рівнозначно вступу до престижного університету.
Для України книга “Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива” є вкрай корисною і своєчасною. Оскільки вона описує не поодинокий успішний проект, а успіх всієї країни, розвиток якої залежало тільки від її громадян, командної роботи, творчого підходу, прийняття невдач і незламності духу.
Книга була переведена на тридцять мов, а для українського перекладу автори підготували спеціальне передмову.
З книги ви дізнаєтеся:
Про роль інновацій в підприємництві
Чому інвестори всього світу, не дивлячись на серйозний ризик, вкладають гроші в ізраїльські стартапи
Історію успіху Ізраїлю в цілому і бізнесу в країні зокрема
Для кого ця книга:
Для топ-менеджерів
Для тих, хто цікавиться політичними і економічними стратегіями
Для українських підприємців, оскільки економіка України знаходиться в тому ж стані, що і економіка Ізраїлю перед підйомом
Дитина у світі емоцій
Малихіна М.С.
М 20 Дитина у світі емоцій / М.С. Малихіна – Х. : Вид.група «Основа»,2019. – 160 с.
ISBN 978-617-00-3473-1
Емоції оточують нас щомиті, без них життя просто не можливе. Ми радіємо чи сумуємо, захоплюємось чи розчаровуємось, сміємося, сумуємо, лютуємо, можемо бути сповнені щастя або журби. Емоції можуть виникати попри наше бажання, а іноді нам навіть важко впоратися з ними.
Ця книга написана для батьків, які прагнуть розуміти свою дитину, допомогти їй навчитися контролювати свою емоційну поведінку, хочуть дізнатися, що таке емоційний інтелект і як він формується. Дорослі дізнаються, чому в дітей виникають істерики, агресія, страхи і як слід поводитись у подібних ситуаціях.
І взагалі, щастя — це теж емоція. Бути щасливим можна навчитися і навчити дитину! Мабуть, саме цього бажають батьки.
Українське народне вбрання
Стельмащук Г
С 835 Українське народне врання – Львів: Література та мистецтво, 2019. – 256 с.: іл..
ISBN 978-617-7429-10-3
На джерельному і фактологічному матеріалі представлено шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку XX ст. Розглянуто комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України. Вперше подано коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників.
Підготувала Світлана КЕДИК
завідуюча відділом обслуговування Виноградівської ЦРБ