Моделювання розвитку громади (#ГраСвітГромад) «Фінансова грамотність – запорука успішної громади».

Вже четвертий рік поспіль Виноградівська центральна районна бібліотека приймає участь у грантовому проєкті «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку(USAID), що дозволяє просто і доступно говорити суспільству про реформу Децентралізації в Україні. В рамках реалізації проєкту буде проведено:
• три інформаційно-просвітницькі заходи із залучення громадян до процесу децентралізації;
• проходження дистанційного навчання (розвиток професійних навичок в умовах децентралізації);
• поїздку по обміну досвідом між сусідніми ОТГ.
Так, 12 березня на базі молодіжного хабу «Майстерня ідей», який працює при Виноградівський РЦБ було проведено перший захід моделювання розвитку громади (#ГраСвітГромад) «Фінансова грамотність – запорука успішної громади». Ця унікальна розробка гри дає можливість зрозуміти усю важливість громади у розвитку міста. Це, перш за все, командна гра. Тут, як і у житті, неможливо перемогти самотужки. Твій успіх напряму залежить від успіху інших учасників команди (громади).
Простір бібліотеки зібрав на гру активну молодь та небайдужих, які вболівають за громаду Виноградівщини. Свої фінансові навики у створенні самодостатньої імпровізованої «Молодіжної» громади, випробовували учнівська молодь Виноградівської гімназії, ЗОШ №8, студенти ВДКМДУ та депутат міської ради Гал С.М.
Громада «Молодіжний» набула свого початку з кількома комунальними закладами муніципалітетом, стартовим капіталом 100 умовних одиниць, власними коштами 50 умовних одиниць. Учасники розділили між собою ролі: чиновник, фермера, проповідниця, підприємець, пенсіонер, активіст, переселенець.
В процесі гри учасники, відіграючи свою роль, вчилися планувати свій бюджет та кооперуватися в плануванні бюджету громади загалом, усвідомлювати вплив кожного з учасників на розвиток своєї громади, визначати індивідуальні та колективні цілі розвитку, проявляти ініціативу та реалізовувати свої лідерські якості тощо.
По завершенню гри всі учасники отримали інформативні матеріали отримані в рамках реалізації проєкту, які ефективно вписувалися в контекст гри.
Слідкуйте за нашими заходами, які відбуватимуться впродовж весни поточного року. Наразі, 23 березня на базі Виноградівської ЦРБ будуть організовані дистанційні курси “Підготовка та впровадження проектів розвитку громад” всіх бажаючих запрошуємо до участі.
Не залежно від графіку проведення заходів, уже зараз Ви маєте можливість ознайомлюватись з процесом реформи через інформаційний стенд «Децентралізація. Зміни заради майбутнього» розгорнутий в читальній залі Виноградівської ЦРБ.

Залишити відповідь