Книжкові новинки юнацького абонементу

Хіба карантин в змозі стати на шляху книги?

Ні, книга була, є і буде завжди!

Нагадуємо, що з новою послугою «Книга на замовлення», Ви можете замовити літературу на будь-який смак.

А зараз, коротке ознайомлення з книжковими новинками, що надійшли до юнацького абонементу.

У. Ле Гуїн Чарівник Земномор’я. Книга 1

Ґед став найвидатнішим магом Земномор’я. А колись його звали Яструб, і він був безрозсудним юнаком, жадним до сили й знань, який, злегковаживши давньою таємницею, прикликав з потойбіччя жахну тінь. Це повість про його випробування, про те, як осягав він словеса потужних заклинань, як приборкав дракона, старого як світ, як він ходив до царства смерті, щоб відновити Рівновагу.

Ю. Смаль, Як я була ботом

Авторка, якій довелося побувати ботом, розповідає про свій досвід та про те, як влаштовані наші інтернет-хащі. Вона ділиться міркуваннями про вірусну рекламу та природу холіварів, про інтернет-шахраїв та різницю між ботами, тролями і хейтерами, про інформаційну гігієну та збереження здорового глузду в умовах суцільного інформаційного шуму. І, врешті, про те, як соцмережеві паразити впливають на наші реалії.

Роберт Луїс Стівенсон, Луїза Мей Олкотт, Викрадач тіл та інші загадкові історії
До уваги книголюбів — містичні історії класика пригодницького жанру Р. Стівенсона та його колеги по перу Л. Олкотт. Багато таємниць приховують герої оповідань, а ще більше несподіваних поворотів підкидає їм доля, намагаючись викрити приховане, бо ж добре відомо: усе таємне рано чи пізно стає явним. І все-таки, незважаючи на примхливу, а почасти й жорстоку фортуну, персонажі намагаються зберегти чесність, шляхетність та порядність, залишаючись людьми у найприкріших ситуаціях. Чи це їм вдається — судити тобі, допитливий читачу. Будь до них поблажливим, адже життя таке парадоксальне…

Л. Керрол, Полювання на снарка

«Полювання на Снарка» – абсурдна, весела поема в восьми частинах про неймовірну команду, яка вирушила на пошуки неймовірного істоти – Снарка. Хто такий Снарк? Чому імена всіх членів команди починаються з літери «Б»? І чому все так прагнуть зловити Снарка? Понад сто років читачі шукають відповіді на ці питання. Може бути, у вас вийде?  Сам Керролл писав: «Мені особисто найбільше подобається, коли Снарка вважають алегорією Погоні за Щастям». 

О. Ільченко, Місто з химерами

Роман Олеся Ільченка «Місто з химерами» дозволяє повернутись в часі і зануритись у життя Києва початку ХХ століття: зазирнути за лаштунки театру Соловцова, зустріти Ларису Косач в Музеї старожитностей, випити гарячого шоколаду в кафе «Семадені», поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу і навіть політати аеропланом разом із Ігорем Сікорським. Уважні читачі й читачки дізнаються про загадки життя відомого будівничого Владислава Городецького і разом з героями роману отримають можливість розкрити головну таємницю Києва. Що означає «зловісний трикутник»? Чому його було створено? Що знаходиться в центрі цього трикутника? Чому небезпека чатує над старим містом і чи справді вона вже в минулому?


Т. Капоте, Сніданок у Тіффані

Неймовірно атмосферна та сповнена щемкої ностальгії, повість «Сніданок у Тіффані» – це маленька книжка про велику мрію та вічні пошуки людиною того місця у світі, яке вона цілком могла б назвати своїм. Але коли темною стіною нависло минуле, від якого з усіх сил намагаєшся утекти, як відрізнити цей пошук від розпачливої втечі з заплющеними очами? Життя Голлі Ґолайтлі, привабливої та вишуканої молодої дівчини, на перший погляд може видатися справжнім втіленням мрії. З вікон її квартири на Мангеттені щоночі лунає гучна весела музика і рікою ллється шампанське. Мільйонери, голлівудські бонзи та гангстери вважають за честь бути її гістьми. Де б вона не з’являлася, вона миттєво спричиняє справжню сенсацію. Здається, весь Нью-Йорк лежить біля її ніг…

Серія книг «Горизонти фантастики»
С. Лем, Розповіді про пілота Піркса
Мир на Землі

Футурологічний конгрес

Голем XIV

Що чекає людство у майбутньому? До чого призведе безвідповідальне сьогодення? Де шукати причини зла? У чому закладені корені світобудови? Відповіді на ці запитання на сторінках книг серії знайде кожен шанувальник наукової фантастики


В. Кублицький,  Юнацтву про мистецтво. Книга третя.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва — побутовий. Це картини, які зображають приватну й громадську діяльність людей, їх сімейні стосунки та зв’язок з природою. Навіть спортивні змагання й військові дії стають темами полотен художників. Побутові твори живопису у своїй сукупності являють собою панораму суспільного життя в той чи інший період історії та становлять непересічний інтерес для допитливого глядача.

В. Кублицький,  Юнацтву про мистецтво. Книга четверта.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про один із найпопулярніших жанрів образотворчого мистецтва — історичний. Адже картини на історичні, релігійні та міфологічні теми завжди інформативно насичені й наглядно знайомлять глядача з найважливішими подіями всіх часів і народів. Завдяки історичним композиціям ми немов би переносимось у минуле і стаємо його свідками. А це — справжня скарбниця для юного допитливого розуму та багатий матеріал для роздумів.

Рената Голубка,

бібліотекарка юнацького абонементу

Залишити відповідь