«Насіннєва бібліотека» у Виноградівській ЦРБ

Якщо Вам необхідне насіння  йдіть до бібліотеки!

З вересня поточного року Виноградівська центральна районна бібліотека долучається до руху так званих «Зелених бібліотек» та впроваджує  у себе «бібліотеку насіння».

Що це таке?

«Насіннєва бібліотека» позичає та ділиться насінням з метою збереження локальних сортів рослин. Це своєрідний просвітницький інструмент з поширення обізнаності з екологічних проблем! Тому  у нас Ви знайдете  і літературу і насіння.

Отже, якщо Ви маєте  звичайні, чи унікальні сорти  фруктово-овочевих культур, трав і квітів то долучайтесь до розширення «насіннєвої бібліотеки».

Як долучитись?

Принесіть насіння до «насіннєвої бібліотеки»,  як внесок у збереження екологічної різноманітності краю та розкажіть про досвід з вирощування  ваших культур.

Візьміть у бібліотеці насіння «в позику», виростіть рослину до зрілості та поверніть насіння бібліотеці.

Ми будемо раді зустрічі з фахівцями: садоводами, плодоовочівниками чи  любителями, які займаються  вирощуванням  культур звиклих  до кліматичних умов нашого краю, так і екзотичних.

Отже, поруч з книгами та дисками в нашій бібліотеці  можна побачити і … насіння.

Дана послуга доповнює роботу сучасної бібліотеки що полягає  у  розвитку громади та сприяє  навчанню.  Зокрема, вона виконує просвітницьку функцію, наголошуючи на збереженні різноманіття живої природи. Тому не можна вважати її  просто послугою  видачі насіння в позику, адже  в межах започаткованої діяльності ми маємо намір  створити спільноту однодумців.

На старті, ми започаткували класифікацію: «овочі», «фрукти», «квіти», «трави».

Ставши партнером «насіннєвої бібліотеки» Ви зможете відкрити  нові розділи, провести лекцію в читальній залі Виноградівської ЦРБ, створити, наприклад  «Клуб садоводів»  та періодично збиратись для обміну досвідом.

 Довідково:

Вперше  проект «насіннєва бібліотека» був започаткований в публічній бібліотеці м. Естеван, Канада в 2018 році: «Люди можуть орендувати до чотирьох пакетів насіння одночасно, і реальної дати повернення немає, ми просто просимо повернути насіння, коли рослини виростуть. Дуже багато бібліотек пропонують нові ініціативи, які не асоціюються з традиційними послугами бібліотек, і це надихнуло нас спробувати нову послугу для місцевої громади».

Ініціатива в Україні?
Рух “Зелені бібліотеки” в Україні спільно з Насіннєва скарбниця України ініціювали проєкт Насіннєві бібліотеки – з метою поширення практики насіннєвих обмінів та освітніх програм із збереження локального біорізноманіття при бібліотеках України.

Відділ обслуговування  Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь