ДОБА ГЕРОЇВ

До Дня захисника України Виноградівська ЦРБ підготувала книжково-ілюстративну виставку «Доба героїв». В контексті виокремлені публіцистично-художні спроби боротьби за незалежність українського народу й держави загалом.

Відвідавши бібліотеку Ви отримає в своє розпорядження не тільки представлені книги, а й багато інших книжкових цікавинок.

Історія України в особах: Козаччина

Історія України в особах: Козаччина (Авт.колектив: В.Горобець І-90 (упоряд.і авт.передм.), О. Гуржій, В.Матях та ін.) –  К.: Україна, 2000, – 302 с.: іл.

ISBN: 966-524-034-х

Книга містить нариси про найвидатніших державних, громадських, церковних та культурних діячів України середини XVII—XVIII ст. У них через життєписи окремих людей відтворено героїчну боротьбу українського народу за своє соціальне й національне визволення, побудову незалежної Української держави, показано становлення української духовної культури в контексті європейських культур.
Видання розраховане на широке коло читачів.

Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність

Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність. За редакцією Леоніда Фінберга, Ірини Берлянд, Олени Андреєвої. – К.: Дух і Літера, 2018. – 816 с. (Сер. «БІБЛІОТЕКА СПРОТИВУ, БІБЛІОТЕКА НАДІЇ»).

ISBN: 978-966-378-581-3

У книзі зібрані свідчення учасників Майдану про допомогу постраждалим. Першу частину текстів складають спогади про медичну (і менше – соціальну, психологічну, правову та іншу) допомогу майданівцям та їхнім родичам у Києві та Україні. Зафіксовано безпрецедентний досвід самоорганізації людей, який має бути осмисленим і стати важливим для національної пам’яті сучасників, та майбутніх поколінь. У другій частині книги представлені розповіді про міжнародну солідарність в організації допомоги постраждалим. Така взаємодія з іншими країнами не має аналогів у нашій історії і варта того, щоб бути зафіксованою – як вдячність і пам’ять для наших закордонних друзів.


Макет 1

Добровольці. Доба героїв

Андрій Котлярчук. Добровольці. Доба героїв. Київ : Мистецтво, 2019. 320 с.

ISBN 978-966-577-272-9

Фотопроект історії війни Андрія Котлярчука присвячено добровольцям, ветеранам АТО. Проект довжиною у п`ять років: 2014–2018 рр. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У виданні репродуковано невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій. Фотопроект не випадковий, продуманий автором з самого початку. Перша частина фотопроекту експонувалася у Верховній Раді України, а також демонструвалася у багатьох музеях різних міст України. Виставка була представлена у Національному художньому музеї Грузії. У виданні репродуковано великий масив світлин, через які ми бачимо, як поступово відроджувалася могутність української армія. Зйомки зроблені у єдиному художньому ключі, портрети бійців дивляться на глядача неначе з батальних полотен минулих часів. У цих обличчях ми фіксуємо мужність та рішучість до перемоги. До книги увійшло також багато зображень жанрових сцен, пейзажів та натюрмортів. Чи можливо знайти на війні естетику? Чи реально показати карколомні моменти протистояння привабливо? Чи можна поєднати документалістику з художнім баченням? Відповіді на ці та інші питання дає проект Андрія Котлярчука з виразною назвою «Добровольці. Доба героїв».

Книга памяті України. Закарпатська область

Книга памяті України. Закарпатська область. – Том 3. / Упорядники С.В. Шалда, Б.Г. Кушнір. – Ужгород: Карпати, 2019-212 с., іл.

ISBN 978-966-651-514-5

На сторінках історико-меморіального серіалу Книга пам’яті України. Закарпатська область том 3. В першій частині увічнено пам’ять співробітників органів внутрішні справ Закарпаття, котрі загинули при виконанні службових обов’язків по захисту громадського порядку в різні роки. В другій частині тому увічнено пам’ять захисників суверенітету і територіальної  цілісності нашої батьківщини, котрі загинули унаслідок бойових дій на Сході України В АТО та ООС у 2013-2018 рр.

Для широкого кола читачів.

Довідково:

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно


14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці
Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.


Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.


Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.


Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам’яті.


Четверта хвиля цього інтересу, – сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

відділ обслуговування Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь