Даруй себе Всесвіту

 до 40-річчя від дня народження  письменниці Світлани Кедик

«…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре» (Світлана КЕДИК «Формула Бога»)

Ліричні герої її творів уособлюють синтез Духу і тіла, в результаті, читач отримує можливість спілкування з Душею. Такий собі екскурс у власну підсвідомість на рівні емоцій. Комусь може здатися занадтим жіноче одкровення, але, як каже авторка: 

«Сам Господь розкривається у людській Душі, то чого ж ми такі замкнуті один від одного….» 

Її першим доробком стала збірка прозових поезій «Світ Добра», що вийшла друком 2012 року у видавництві «Карпатська вежа».

Вже за півроку виноградівці мали змогу переглянути рядки «Світу добра» в інсценізації за режисерської обробки авторки. Даний вечір став незабутньою подією для учасників, які втілили на імпровізованій театралізованій сцені справжній поетичний спектакль.

2017-го у видавництві «Лілія» виходить друком збірка поетичних творів «Трикутник» співавторами якої є Світлана Кедик, Валентина Костьо та Здена Тесличко.

2020-го видавництво «Український пріоритет» видає книгу есе Світлани Кедик «Етимологія щастя» . Книга «Етимологія щастя» з підназвою «Думки заміжньої жінки», як зазначено в анотації: «Викликає відчуття потіхи та радості. Народжує Бога в душі – запалює Любов’ю. Це своєрідний літературний посібник для чоловіків та жінок. Не вчить, а дозволяє відкривати себе один для одного у щемких митях душевного затишку та духовного піднесення…»

Творча діяльність Світлани Кедик зумовлюється нестримним бажанням жити, радіти життю та дарувати радість іншим. Для найближчих людей це реальне втілення почуттів, а для загалу – її твори.

Сектор краєзнавчої літератури «Виноградівської публічної бібліотеки» представляє Вашій увазі книги Світлани Кедик та збірники  в яких друкувались її твори. Деякі з них Світлана упорядковувала та займалась комп’ютерно версткою.

Світ Добра. Поезія / Світлана Кедик. – Мукачево: Видавництво «Карпатська вежа», 2012. – 136 с.

ISBN 978*966-8269-35-0

У щемкій поезії губляться прозові рядки найбажаніших мрій, що втілюються буденним, звичайним, але таким занебесним коханням двох людей – чоловіка та жінки. Варто лише поринути у світ Любові – і вже не хочеться вертати, хочеться залишитись там – у спокої та рівновазі. Бо «Світ Добра» – це не просто книга поезій, це книга одкровень, книга жінки, книга закоханої жінки… Жінки, яка вміє любити, жити, радіти життю та дарувати радість.

Етимологія щастя. Думки заміжньої жінки. Есе /Світлана Кедик. – Київ: Видавництво «Український пріоритет», 2020. – 168 с.

ISBN 978-617-7899-06-7

«Етимологія щастя» –  вільний стиль, вільної жінки у вільному слові  вільної думки.

Читається чуттєво, але не занадто (бо занадтих речей не буває).

Викликає відчуття потіхи та радості.

Народжує Бога в душі –  запалює  Любов’ю.

У такому стані хочеться жити, радіти життю та дарувати радість іншим.

«Етимологія щастя» – літературний посібник для чоловіків  та жінок. Не вчить, а дозволяє відкривати себе один для одного у щемких митях душевного затишку та  духовного піднесення.

Читач буде вражений тонкою жіночою філософією.

Трикутник. Поезія / Валентина Костьо, Здена Тесличко, Світлана Кедик. – Хмельницький, видавець ФОП Стасюк Л.С., 2017. – 128 с.

ISBN 978-617-7461-99-8

Трилогія творчої ініціативи трьох незалежних жінок – кардинально різних у стилі письма, але об’єднаних поетичним шармом. Можливо, саме тому, у міжрядкових інтервалах лірична героїня виринає алюзією чуттів…

Книга розрахована на широке коло читачів.

Виноградів літературний. Альманах / С.Кедик. Виноградів: ПП І.Буркало. 2019. – 166 с. іл.

Збірка  авторів Виноградівщини та Виноградова зокрема – проза, поезія, драматургія. Представляє літературу краю, як невідємний культурний набуток місцевого соціуму. Цим самим відкриває широкий спектр художнього слова авторів-початківців, авторів-аматорів, письменників.

Серед переліку представлених у альманасі авторів наступні: Анастасія Алексик, Микола Бурмек-Дюрі, Наталія Вілюс, Вікторія Галас, Іван Говбан, Діана Гулей, Василь Густі, Юлія Драгун, Світлана Кедик, Василь Кляп, Люмила Корольова, Валентина Костьо, Ірина Криванич, Андрій Любка, Тетяна Микита, Оксана Онучак, Петро Продан, Роман Таов, Світлана Тарнавська, Здена Тесличко, Михайло Чухран.

Для широко кола читачів.

Західний кордон. Альманах / В.Кіш. Виноградів:Редакційно-видавничий комплекс Новини Виноградівщини. –  2013. – 70 с. іл.

Літературно-мистецький журнал до якого увійшли твори дев’яти місцевих авторів: Світлани Кедик, Миколи Садового, Валентини Костьо, Володимира Маталасова, Бориса Корнієнко, Олександри Онисько, Василя Горвата, Василя Кіша, Михайла Чухрана.

Для широкого кола читачів.

Коли закінчиться війна. Лірика. Світлана Кедик. – Виноградів, мистецький проект Виноградівські Вогні. – 2016. – 24 с.

Добірка музичних творів, створена як пам’ятка про презентацію альбому з однойменною назвою «Коли закінчиться війна» явторами якої є поетеси Світлана Кедик, Валентина Костьо та  композитор Анатолій Селехман.

Фінджа. Словничок  файных слів. Словник. Світлана Кедик. – Виноградів, мистецький проект Виноградівські Вогні. – 2015. – 64 с.

Для гостей краю щоб могли порозумітися за одним столом.

На сторінках «Книжечки файных слів Виноградівщини» Ви знайдете слово, значення слова, його переклад на угорську та англійську мови, вжиток у виноградівській говірці, приклад використання  слова у реченні та ілюстрації.

Ідея: Валентина Горнецкі. Дизайн обкладинки та ілюстрації: Валентина Костьо. Упорядник / редактор / верстка: Світлана Кедик. Переклад: Валентина Горнецкі (англ.), Одріен Чегіль (угор.)

Довідково:

Кедик Світлана Василівна (народилася 24 січня 1981 року поблизу міста Виноградів) – українська письменниця, авторка поезій з вишуканим присмаком еротизму, філософських есе та прозових творів, казок для дітей. Дипломантка конкурсу “Коронація слова 2011” в номінації «Романи» за збірку казок для дітей «Зірочка». Засновниця та редакторка культурно-мистецького інет-видання «Виноградівські Вогні»

З життєпису

Уродженка села Букового, що на Виноградівщині, зараз проживає у місті Виноградів (Закарпаття). Разом з чоловіком Ігорем виховує доньку Вікторію.

Свого часу, закінчила Буківську неповну середню школу; вступила до Виноградівського ВПУ; згодом – до Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного Університету; ще через певний час – до Європейського університету. Згідно першої освіти – товарознавець-експерт у митній справі; згідно другої – спеціаліст з документознавства, архівної та бібліотечної справи.

Впродовж десятка років працювала митним декларантом, бухгалтером, заступником начальника, журналісткою. Наразі, бібліотекарка.

З 2015-го засновниця діючого культурно-мистецького Інет-видання «Виноградівські Вогні». Окресливши ресурс як один з інститутів суспільної культури, що бере участь у пропаганді та поширенні в житті суспільства високих культурних цінностей. Портал представлений у вигляді культурних оглядин, рецензій, інтерв’ю з творчими людьми та оригінальних авторських творів. За мету собі поклала виховання людей на зразках загальносвітової культури, тим самим сприяючи всебічному розвитку людини. Але ключовим прагненням є якомога розлогіше представити діяльність творчих людей Виноградова та району. Власне, Світлана, час від часу, організовує у Виноградові культурно-мистецькі тусівки.

Лариса Вовканич,

бібліотекар сектору краєзнавчої літератури «Виноградівської публічної бібліотеки»

Залишити відповідь