Інклюзивне навчання: вибір батьків

У сучасних школах навчаються діти з найрізноманітніших груп, чимало з них мають особливі освітні потреби. До числа дітей з особливими освітніми потребами належать не лише учні з обмеженими можливостями, порушеннями психофізичного розвитку чи інвалідністю, а й учні, які мають порушення поведінки, діти з іншого культурного мовного середовища, ті, кого незалежно від причини зараховують до групи ризику, обдаровані діти. Тож більшість інновацій у практиці навчання мають забезпечити оптимальні можливості кожної дитини, зважаючи на індивідуальні освітні та інші потреби, навчання всіх учнів у рівних умовах і на високому якісному рівні. Школу можна визнати ефективною лише в тому випадку, коли кожна дитина в ній має змогу успішно навчатися. Одна з головних характеристик сучасної ефективної школи – здатність задовольняти освітні потреби всіх учнів, тобто бути інклюзивною.

Вибір форми навчання дитини з особливими освітніми потребами є прерогативою батьків. Це право їм надають основні законодавчі освітні документи, зокрема закон України «Про освіту», в якому окреслено основні положення спеціальної освіти та інклюзивного навчання, що є провідною сучасною тенденцією в освіті дітей з особливими потребами.

Відкритість освітнього процесу у класах інклюзивного навчання передбачає міжособистісні контакти між батьками, педагогами, дітьми. Створювати та вдосконалювати їх вам допоможуть рекомендації та поради, надані у серії книжок «Інклюзивне навчання».

Для перегляду перейдіть за посиланням

Залишити відповідь