Здійснюємо реформи – змінюємо Україну

Відомо, що в Україні процес децентралізації розвивається впродовж багатьох років. Й лише у 2014 році вдалося вивести процес децентралізації на рівень відповідного законодавчого забезпечення. Тому якщо говорити про децентралізацію у правовому полі то її впровадження забезпечує низка законопроектів Верховної ради України; розпоряджень, постанов, наказів Кабінету Міністрів України; проектів та методичних рекомендацій Мінрегіону.

Бібліотечні працівники впродовж кількох років реалізовували проєкт  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні  (Пульс) в рамках якого проводили заходи на яких розповідали про хід децентралізаційної реформи, виконуючи одну з своїх основних функцій – надання достовірної інформації. Адже взяли собі за мету – доступною та зрозумілою мовою розповісти про головні аспекти життя людей в умовах реформи.

Сьогодні, увазі користувачів бібліотеки, представлено чергову книжково-ілюстративну виставку «Здійснюємо реформи – змінюємо Україну». Зокрема, на відповідних книжкових полицях Ви знайдете розділи: «Децентралізація дає можливості», «ЦНАПи в ТГ», «Судова реформа», «Реформа освіти», «Реформа медицини», «Земельна реформа».

Відповідно, кожен з розділів містить матеріали в яких висвітлені ключові питання реформи: що необхідно знати про децентралізацію, як суспільство може впливати на розвиток нашої громади, що таке успішна та спроможна громада, походження фінансових ресурсів децентралізації тощо. Відтак, про загальні засади реформи децентралізації Ви маєте змогу дізнатись з буклетів, листівок, брошур, роздруківок з засобів масової інформації: «Децентралізація. Як ми можемо впливати на розвиток  нашої громади», «Що необхідно знати про децентралізацію», «Структура та повноваження органів об’єднаної територіальної громади (ОТГ)», «Адміністративні послуги в ОТГ», «Хто такий староста та яка його роль у місцевому самоврядуванні», «Децентралізація – реформа № 1» (аналітичні записки), «Посібник з децентралізації у схемах»… Також представлені посібники: «Децентралізація, молодіжна робота в ОТГ», «Участь громадян у конституційному процесі», «Інструменти впливу громадян на місцеву владу», «Центр надання адміністративних послуг», збірка кращих практик локальних проектів – «Громадські ініціативи – рушійна сила змін у громаді» та інші інформаційні матеріали.

Широко представлені реформи:

 1) медична («Програма медичних гарантій – 2021: пропозиції за напрямом первинна медична допомога»);

2) земельна («Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі», «Нова «Земельна конституція»», «Земельна реформа 2021: що зміниться з липня 2021 року», «Ринок землі в Україні: ключові правила»);

 3) судова (представлено матеріали про діяльність судів в умовах децентралізації, її етапи та наслідки для органів влади);

 4) освітня (про Нову Українську школу, про взаємодію освіти та децентралізації, про передачу повноважень з центрального до місцевого рівнів, в тому числі в сфері освіти…).

Отже, якщо з тих чи інших причин Ви ще не розібралися з аспектами нового районування, функціями голови ОТГ та старости села, у яких випадках та куди звертатись за адміністративними послугами…. Ласкаво просимо до бібліотеки. Як кажуть політики – «Децентралізація – це швидше стимул подальшого розвитку територій в Україні не лише у великих містах, а по всій країні, бо саме місцева людина краще знає, що спрацює, а що ні». То ж, давайте, будемо вивчати, аби знати, прагнути та могти більше…

Бібліотекар читального залу Виноградівської ПБ Попович Г.С.

Залишити відповідь