Презентація книжково-ілюстративної виставки «Славетні імена України»

 Наша Батьківщина має ким пишатися, а нам, українцям, є з кого брати приклад. Відомі українці прославили нашу країну та її народ в різних куточках світу. Саме вони творили історію і зрештою змінили світ. Саме завдяки їхнім винаходам, досягненням та перемогам світ дізнавався про Україну. Полководці, філософи, митці, поети і письменники, науковці, дослідники тощо. Золотими літерами вони увійшли в українську історію та прославились далеко за її межами. Дехто з них був, на жаль, незаслужено забутий, а декого шануємо досі. Вони – наша гордість і приклад для наслідування.

 Деякі видатні українці народились в інших країнах, але провели частину життя в Україні, деякі, будучи етнічними українцями, емігрували за кордон з різних життєвих причин і стали героями інших держав. Але ми вважаємо їхні здобутки українськими, пишаємося ними і пам’ятаємо їх усіх!

 З нагоди відзначення 30-ї річниці проголошення Незалежності України, утвердження у громадян патріотизму та гордості за свою державу, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України Виноградівська центральна публічна бібліотека для активної молоді провела презентацію книжково-ілюстративної виставки «Славетні імена України»

 В першому розділі виставки «Видатні історичні постаті» пропонуємо ознайомитися з виданнями, історичної, документальної, науково-популярною, що висвітлюють історію державотворення в Україні від найдавніших часів до сьогодення.

 Книги серії „Україна – хронологія розвитку” представляють відомих державних діячів часів Київської Русі. „Дорогу до храму” національної державності торували славнозвісні козаки-запорожці, тисячі січових стрільців та воїнів УПА, мільйони тих, хто словом і діями сприяв збереженню і утвердженню національної свідомості.

Книги серії «Політичні портрети містять біографії історичних постатей, що закладали підвалини нашої незалежності, у формуванні єдиної української нації, містять численні архівні документи, у тому числі й ті, що не були доступними раніше.

Ми пропонуємо ознайомитися із серіями книг «Знамениті українці», «Знамениті події історії України», «Особистість і доба»… Видання цих серій містять короткі життєписи найбільш відомих українців, що добилися видатних успіхів у різних сферах діяльності людини. Читач дізнається не тільки про основні етапи їхньої творчої біографії, але й про особливості характеру, звичаї, захоплення і особисте життя.

Вагоме місце на виставках присвячено історії створення державних символів України, історичним портретам тих, хто очолював та творив українську державу в різні часи, зокрема В.Винниченку, М.Грушевському, С.Петлюрі, В.Чорноволу та іншим видатним борцям за українську державність.

В другому розділі виставки «Духовний потенціал нації» представлені документи та наукові статті про видатних українців, які зробили помітний внесок у розвиток світової цивілізації, чиї здобутки у сфері церковної історії, державотворення, науки і культури виходять за межі суто національного. За цією експозицією можна вивчати історію, літературу, мову і політологію.

Історичне минуле, сьогодення України як суверенної держави безпосередньо і щонайтісніше пов’язане з життям та діяльністю сотень видатних особистостей, які зробили неоціненний внесок у розвиток як власного народу, нації, держави, так і світової культури. Таких велетнів духу, геніальних сподвижників і справжніх творців загальнолюдських та національних цінностей Україна має в усіх сферах людського буття – в науці, техніці, економіці, культурі, політиці, моралі, державотворенні, військовому врядуванню та інше.

У третьому розділі виставки «Видатні жінки України» користувачі знайдуть яскраві епізоди та таємниці життя відомих українок, це поетеси, художниці, княгині, дружини відомих політичних діячів, спортсменки, акторки та співачки: княгиня Ольга, Анна Ярославна, Роксолана, Софія Русова, Христина Алчевська, Катерина Білокур, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Марко Вовчок, Олена Пчілка Людмила Старицька-Черняхівська, Докія Гуменна ,Олена Теліга, Соломія Павличко, Ліна Костенко, Ганна Чубач, Ольга Сумська, та інші.

Всім, хто цікавиться історичним минулим, пропонуємо книгу Коваль Роман «Жінки у визвольній війні». Книжка заснована на документах із ГДА СБУ України, спогадах, щоденниках та свідченнях вояків і воячок Армії УНР та учасниць повстансько-партизанського руху.

 А на сторінках видань «Українки в історії» за редакцією д-ра іст. наук, проф. Валентини Борисенко та «Видатні жінки української історії» відомого українського антрополога, професора Сергія Сегеди, розповідає про долі відомих українок, які залишили свій слід на історичній арені нашої країни – від легендарної княгині Ольги до Наталії Розумовської, матері останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Складні долі, злети і падіння, вагомий вплив на політичні рішення і вчинки державних мужів – цей історичний калейдоскоп в поєднанні з простотою викладення і багатством мови автора не може не привернути уваги найвибагливішого читача.

Шановні користувачі! Завітайте до КЗ «Виноградівська публічна бібліотека», де вам запропонують ще багато цікавої, пізнавальної літератури на будь-яку тему! Чекаємо на вас!

Бібліотекар читального залу Попович Г.С.

Залишити відповідь