Фото-локація “Диво купальської ночі”

Івана Купала (Купайла)- одне з найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов’язувалося з літнім сонцестоянням.   ліями і відбувалися в ніч з 6 на 7 липня.

На Івана Купала не можна було спати, оскільки нечисть також не дрімає, а намагається шкодити людям і їхній домашній худобі.

Згідно зі слов’янськими традиціями головними персонажами свята були Купало – покровитель кохання та продовження роду і Мара (Марина або Марена) – божество, яке символізує зиму і приносить недуги та голод. Традиційно молоді дівчата та хлопці робили з гілок, квітів та зелені опудала головних персонажів свята і Марену спалювали або топили у воді. Це символізувало перемогу добра над злом.

Одним дуже важливим символом свята є вінки, які дівчата заздалегідь плели з різноманітних трав та прикрашали кольоровими стрічками. На Купайла дівчата пускали вінки на воду, якщо вінок пливе добре то дівчина скоро вийде заміж, а якщо крутиться на місці чи тоне, – то ще дівуватиме.

Популяризація народних свят, обрядів та традицій є завжди актуальною у роботі Виноградівської центральної публічної бібліотеки.

З нагоди свята Івана Купала у бібліотеці презентується книжково-ілюстративна виставка «Дива купальської ночі». Представлена на ній література знайомить з культурою побуту українського народу, з історією виникнення свята Івана Купала, пов’язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями святкування.

Окрасою виставки стали книги: «Свята, традиції, звичаї», «Народні обряди і свята», «Українська міфологія», «Українське народознавство», «Усна народна творчість», «Світогляд українського народу». В них розкривається суть вабливої магії купальської ночі з її чарами, обрядами та несподіваними перетвореннями. З давніх-давен живуть у народі повір’я про магічну силу папороті, зірваної у ніч на Івана Купала.

Протягом дня завітавши до бібліотеки ви маєте можливість зробити селфі у віночку, та поринути у світ магії.

Залишити відповідь