Семінар-практикум “Формування медійної культури бібліотекарів у сучасних умовах”

25 листопада у читальній залі центральної публічної бібліотеки за участю працівників КЗ «Виноградівська публічна бібліотека» Виноградівської міської ради проведено семінар-практикум “Формування медійної культури бібліотекарів у сучасних умовах” . З консультацією «Бібліотека в сучасному форматі професійні ідеї, сучасні проекти» виступила директор КЗ »Виноградівська публічна бібліотека» Виноградівської міської ради Каталіна Вашкеба. Вона розповіла про основні законодавчі, нормативно- правові документи, які регулюють діяльність бібліотек, про моделі трансформації публічних бібліотек, створення при бібліотеках коворкінг центрів – вільних просторів для творчості і спілкування, мультимедійних центрів для дітей, проєктну діяльність – як основне джерело залучення коштів на розвиток бібліотек.
Web-огляд: „Підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців, як основна складова повноцінного задоволення запитів користувачів” (освітні платформи для бібліотекарів) провела завідуюча методико- бібліографічним та інформаційним відділом центральної публічної бібліотеки Мар’яна Марушка. Зокрема сайти PROMETHEUS, edEra, »Дія. Цифрова освіта», ВУМ. Детально розповіла про GOOGLЕ- сервіси і їх використання працівниками бібліотек у щоденній роботі для покращення інформаційно – бібліографічного обслуговування користувачів.
З презентацією у формі печа-куча “Як зміцнити свій інформаційний імунітет” виступила бібліотекар 1 кат. інтернет-центру центральної публічної бібліотеки Катерина Ромушко. Як виробити інформаційний імунітет?, що таке інформаційна гігієна і які основні правила інформаційної гігієни?, як створюють фейки та маніпулюють нашою думкою? як відрізнити справжню новину та захистити себе від епідемії фейків?- на ці та інші питання працівники отримали кваліфіковану відповідь.
Цікавим ефективним став проведений – завідуючою методико-бібліографічним та інформаційним відділом Мар’яною Марушка майстер-клас: “Медійна грамотність: новий функціонал бібліотеки” під час якого працівники бібліотек навчались і виконували практичні завдання використовуючи Google сервіси, проводили промоцію бібліотечних документів, послуг у соціальних мережах та ін. Зокрема, як :
1.Зареєструвати користувача на сайті Дія та згенерувати COVID сертифікат.
2.Дізнатися про страховий стаж користувача та відомості про заробітну плату за останній місяць.
3.Згенерувати QR-код на книгу, створити конференцію в Google-Meet та Zoom
4.Зареєструвати користувача на сайті 104.
5.Зареєструвати користувача на сайті Закарпаттяобленерго
6.На карті Google додати визначну пам’ятку села.
7.Провести онлайн презентацію книги.
8.Зробити відео-презентацію книжково-ілюстративної виставки
9.Допомогти користувачеві в отриманні одноразової грошової допомоги при безробіттю.
10.Дізнатися про нерухоме майно користувача та можливі штрафи.
11.Створити Google форму про вакцинацію.
12. Створи у Klassroom курс «Бібліокреатив», запросити друзів, та відправити завдання для домашнього опрацювання. і ін.
Також Мар’яна Василівна інформували працівників бібліотек про зміни, які відбулись в е-звітності, специфіку планування роботи бібліотек на 2022 рік .
Під час «бібліотечної лабораторії» працівники бібліотек ділились досвідом роботи по повноцінному задоволенню запитів користувачів. Найкреативніші форми роботи будуть використовуватись в роботі всіх публічних бібліотеках Виноградівської територіальної громади.
На семінар завітали партнери компанії GOOGLE Фатєєва Анастасія та Сверида Богдан які розповіли про використання GOOGLE- мап для реклами і інформаційної роботи бібліотек.
Підсумки семінару- практикуму підвела директор КЗ «Виноградівська публічна бібліотека» Катерина Вашкеба , яка ще раз наголосила, що сьогодні імідж бібліотеки залежить від розуміння працівників бібліотек своєї нової ролі в житті суспільства. Співпрацюючи із владою, бізнесом, закладами освіти, ЗМІ, релігійними, громадськими і культурологічними організаціями бібліотека повинна стати центром місцевої громади,» третім місцем», де жителям громади цікаво і затишно. Для цього у своїй роботі працівники бібліотек поєднують традиційні функції та функції консультанта з інформаційного пошуку, мережевого навігатора, інформаційного аналітика, інструктора та організатора знань.

Залишити відповідь