Розгорнута книжкова виставка «Невтомний шукач свободи і щастя»

«Благословенні ви, сліди,
Не змиті вічності дощами,
Мандрівника Сковороди».
Максим Рильський
У грудні 2022 року культурна громадськість України відзначатиме 300-річчя з дня народження видатного українського філософа, мислителя, педагога, письменника, музиканта, співака Григорія Савича Сковороди.
Ім’я цієї людини посідає поважне місце в ряду тих видатних діячів минулого, які збагатили філософську думку та художню літературу. Життєвий і творчий шлях мислителя цікавив і цікавить не тільки науковців, а й читачів, бо він сміливо і переконливо розглядав проблеми гуманізму, щастя і спорідненої праці людини. Його пісні, байки, притчі, філософські праці пережили свого автора і ввійшли до світової скарбниці знань. Сковорода мріяв про працю за здібностями, вільну, радісну, одухотворену, натхненну красою природи.
З нагоди ювілею Г. Сковороди в читальному залі Виноградівської публічної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Невтомний шукач свободи і щастя», інформаційні джерела якої ознайомлять користувачів з біографією письменника, його літературною спадщиною.
На виставці представлені поезії, байки, притчі, філософські трактати, які відкривають сучасному читачеві дивосвіт думок і образів великого народного любомудра, а також літературознавчі праці і дослідження.
Він був філософом – і став творцем людських душ, він був духовним сіячем – і проросли зерна, посіяні його рукою. Сходив усю Україну, мандрував Європою, мав багато друзів, які вдячно називали себе його учнями. Минали роки, але роздуми мислителя не втрачали актуальності, тому й вважають Григорія Сковороду найвидатнішим українським філософом, відомим усьому світові.
Виставка діятиме до 10 грудня і розкриє багатогранний образ філософа, який зробив значний вклад в українську культуру і залишиться в пам’яті нації на вічно. Також не забудеться його любов до свободи, викарбувана на могилі: «Світ ловив мене, та не спіймав…»
Великий мандрівник України продовжує нескінченні мандри до читачів нових епох і цьому вічному шляху Григорія Сковороди немає кінця, бо кожне його слово звернене до серця та душі кожної людини.
Всіх кого цікавить особистість Григорія Сковороди запрошуємо до бібліотеки для більш детального ознайомлення.

Залишити відповідь