Презентація проєкту «Ми є і ми разом»

22 грудня на базі Виноградівської центральної публічної бібліотеки відбулася презентація проєкту «Ми є і ми разом», який реалізовують ГО «Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у місті Виноградів», КЗ «Виноградівська публічна бібліотека» Виноградівської міської рад» та Виноградівська районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості.
Проєкт здійснюється в рамках реалізації проекту «Закарпаття. Спільно: посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу» та адмініструється БФ «Центр громадських ініціатив»
Основна мета проекту – вдосконалення та розширення сервісу існуючих послуг для різних вікових груп з числа ВПО для їх інтеграції у життя Виноградівської громади, відчуття безпеки, єднання шляхом проведення різноманітних за формою і змістом навчальних, інформаційно-комунікаційних, дозвіллєвих заходів.
Механізм втілення даного проекту передбачає:
– Створення творчого, культурно–дозвілєвого простору для сприяння соціальній згуртованості між дітьми та підлітками з числа ВПО та місцевих діток віком від 6 до 13 років через послугу «Вундеркінд», залучаючи їх до участі у різноманітних за формою і змістом заходах.
– Психологічна, медична допомога молоді і дорослим з числа внутрішньо переміщених осіб,допомога їм у працевлаштуванні, відкритті власної справи для їх швидкої соціалізації у громаді шляхом проведення тренінгів, індивідуальних консультацій,вдосконалення існуючих вже послуг для ВПО.,залучення до волонтерської діяльності.
– Проведення комунікаційної, інформаційної кампаній спрямованих на підтримку і задоволення потреб тимчасово переміщених осіб Виноградівської територіальної громади для зменшення соціальної напруги у громаді.
Окрім того, на протязі січня-березня поточного року, на базі центральної публічної бібліотеки м.Виноградів будуть зорганізовані курси вивчення англійської мови для 10 діток віком 6-13 років.
Проводитимуть тренінги фахівців центру зайнятості:
• Успішне працевлаштування та конкурентоспроможність на ринку праці
Групові тренінги від практикуючих психологів:
• Як зібрати себе під час війни та після
• Я серед інших (для юнацтва), а також індивідуальні консультації психолога
• 2 заняття курсів домедичної допомоги
Для поширення інформаційно- просвітницьких матеріалів планується видати інформаційні буклети:
• Гранти на бізнес. Як і де отримати безповоротну фінансову допомогу на підприємництво?
• На що жити?» та «Що робити далі?»: добірка корисних посилань для переселенців ( Підтримка тих, хто втратив роботу, оформлення ФОП на
• Юридичний порадник для ВПО
• 9 фраз, які не можна говорити дітям про війну
В рамках проекту ВПО та місцеві жителі зможуть долучитися до волонтерської діяльності, у спеціально облаштованій кімнаті постійно користуватися безкоштовною послугою, щоб пошити чи відремонтувати одяг, шити балаклави, прапори, зшивати кікімори для військовослужбовців, в’язати шапки, шкарпетки, маскувальні сітки.
Завершальною рискою під інтелектуальною працею у здійсненні проєкту стане:
• Створення 2 –х документальних відероликів воєнних злочинів росії проти українського народу за участі ВПО Виноградівської громади.
• Відкриття і поповнення сторінки у соціальній мережі фейсбук «Центр інформаційної підтримки ВПО м. Виноградів». Працівники центральної публічної бібліотеки систематизуватимуть всю необхідну для ВПО інформацію (про можливість поселення, купівлі будинків, сайти з пошуку рідних, отримання грантової допомоги від вітчизняних та міжнародних фондів, волонтерських центрів, безоплатної правової, медичної, психологічної і соціальної допомоги, електронні послуги інтернет- центрів, інформація органів влади різних рівнів.
«Запровадження нових послуг для ВПО сприятиме стабілізації психологічної напруги у громаді, покращенню психоемоційного стану всіх вікових категорій ВПО, створить умови для комфортного проживання у громаді і пришвидшить їх соціалізацію у громаді, додасть впевненості, що незалежно від місця проживання народ України єдиний і впевнений у перемозі України» – зауважила на завершальній частині презентації проекту «Ми є і ми разом» – голова ГО «Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у місті Виноградів» та директор КЗ «Виноградівська публічна бібліотека» – Каталіна Вашкеба.

Залишити відповідь