Курси домедичної допомоги

19 січня ГО «Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у м. Виноградів» на абонементі центральної публічної бібліотеки для місцевих та внутрішньо переміщених осіб провели курси домедичної допомоги. Тренер – начальника швидкої медичної допомоги, лікар Сербін Леонід Вікторович професійно і надзвичайно доступно розповів слухачам про першу невідкладну (домедичну) допомогу постраждалим, демонстрував дії, які допоможуть дитині чи дорослій людині до приїзду карети швидкої.Вона є не лише передумовою успішного подальшого лікування, але часто і порятунком людського життя. Саме тому важливо, щоб кожна людина вміла правильно та швидко надати першу невідкладну (домедичну) допомогу тим, хто її потребує. Часами доводиться надавати допомогу собі (самодопомогу). Зберегти життя до приїзду медиків – обов’язкове знання для всіх і дуже бажане для усіх батьків. Під час проведення тренінгу Леонід Вікторович застосовував сучасний манекен,справжні бинти, джгути, рукавички та інші предмети медичного застосування.
Учасники тренінгу отримали теоретичні і практичні знання з домедичної допомоги, а саме:
• Базову підтримку життя: (оцінка безпеки місця випадку, оцінка ознак життя, забезпечення прохідності дихальних шляхів непритомній постраждалій особі, алгоритм виклику бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, проведення серцево-легеневої реанімації);
• Перекладання постраждалого в стабільне положення;
• Надання допомоги при утопленні;
• Алгоритм розпізнання та першої допомоги при гострому інфаркті міокарду і стенокардії, інсульті (гострому порушенні мозкового кровообігу);
• Надання допомоги при травмах (переломах кісток, вивихах, забоях м’яких тканин);
• Зупинки критичних кровотеч (накладання тиснучої пов’язки і джгута);
• Допомоги при ураженнях високою та низькою температурою (опіки, обмороження);
• Надання допомоги при судомах та гострих отруєннях.
По завершенню тренінгу відбулись практичні заняття , де кожен учасник зміг самостійно виконати ту чи іншу лікувальну маніпуляцію, а також отримати відповіді на запитання.
Учасники заходу щиро дякували Леоніду Вікторовичу за тренінг і висловили побажання про проведення ще одного тренінгу з домедичної допомоги.
Захід проведено в рамках реалізації проєкту «Ми є і ми разом», який реалізується ГО “Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у місті Виноградів», партнери проєкту: КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” Виноградівської міської ради. Проєкт здійснюється в рамках реалізації проєкту “Закарпаття. Спільно: посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу” та адмініструється БФ «Центр громадських ініціатив».

Залишити відповідь