Настільні ігри «Ерудит- тайм» у рамках проекту “Молодь єднає”

Настільні ігри існують досить давно, перші згадки про них зустрічаються ще в древніх рукописах ранньої цивілізації. За оцінками експертів, першу настільну ГРУ було розроблено десь у 5 тисячолітті до нашої ери. Вже здогадалися, який вигляд вона мала? Гральні кубики!
Незважаючи на те, що нині кожна сучасна людина «прив’язана» до своїх гаджетів, настільні ігри досі популярні. Насправді існує думка, що це новий тренд покоління «міленіалів», до якого можна віднести й нашу молодь.І підтвердженням цієї тези є проведений з ініціативи молоді громади 18 січня у молодіжному хабі » Майстерня ідей» центральної публічної бібліотеки настільних ігор «Ерудит- тайм». Зустріч проходила у рамках проєкту «Молодь єднає» і фінансується програмою ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні#Молодь_Єднає.
Молодь Виноградівської громади об’єдналась для позитивного спілкування, приємного і змістовного проведення дозвілля. Відомо, що інтелектуальні ігри дозволяють відкрити нові знання в різних областях науки, історії, мистецтва. Такі ігри можна порівняти зі шкільними уроками, тільки у формі інтерактиву. Розвивають стратегічне мислення і кмітливість, логіку, пам’ять, розширюють кругозір, активізують мисленнєві процеси.Навідміну од відеоігор, настільні ігри сприяють людському комуні куванню лицем до лиця. Ключовими компонентами спілкування з людьми є вміння читати мову тіла й розвиток «соціального капіталу». Настільні ігри дали нам змогу створити основу для довірливих і тривалих взаємин, допомагли розкрити той потенціал, який закладений у кожного з нас.
Для місцевої молоді та вимушено переміщених осіб були організовані три ігрові зони
• (Ерудит та Еліас,Хто я, Світгромади, Бізнес-сходи), за кожну з яких відповідали модератори гри.
• Настільні ігри зацікавили всіх учасників заходу мабуть тому, що вони всі унікальні,кожна грамає свій незрівнянний ні з чим темперамент, в них завжди весело, цікаво та пізнавально.
• Цікавою для молоді стала гра «Світ громад». Модератор гри – Мар’янаМарушка – зав.методико-бібліографічним та інформаційним відділом ЦПБ уважно спостерігала за тим, як мешканці «щасливої громади» (за умовами сценарію гри), впевнено крок за кроком розвивали свою громаду. Всього за 6 раундів у місті з‘явилося багато нових установ і підприємств, а привабливість зросла з- 5 до +12.Цебулачудова можливість зрозуміти, за яких умов може розвиватись громада, бо «Світ громад» дійсно моделює життєві ситуації, які близько наближені до реальних. Учасники мали змогу приміряти на собі різні соціальні ролі, збагнути, що особистий успіх дуже часто залежить сааме від успіху громади, і навпаки.
Настільна гра Arial Ерудит Еліт — популярна командна гра на роз’ясненн яслів.Учасники пояснювали слова і картинки для членів команди іншими словами і виразами, використовуючи, наприклад, синоніми, антоніми, підказки, звуки. Команди намагаються вгадати якомога більше слів до того, як закінчиться час. Гра допомогла освіжити словниковий запас, розбудити ерудицію і просто прогнати свої мізки на повну потужність. Вонає дуже популярністю серед дітей і дорослих
Гра «Бізнес сходи» викликала жваву зацікавленість в учасників. Молодь мала можливість змоделювати власний бізнес і навчитися вести підприємницьку діяльність. Ця гра дійсно допомогла багатьом пізнати тонкощі економіки.
Настільні ігри – це незамінний інтелектуальний помічник. Багато наукових досліджень довели, що вони допомагають розвивати логіку, увагу, вміння вести переговори і багато іншого. Здійснюючи кожен крок на ігровому полі, здобуваючи нові знання, вміння, тренуючи себе, стаючи сильнішими, молодь вчиться перемагати не лише в грі, а й у житті!
Учасники висловили щиру подяку за отримані позитивні емоції, знання , а також за солодкий стіл

Залишити відповідь