Рубрика книги-ювіляри-2023 поема Лесі Українки «Бояриня».

Продовжує рубрику книги-ювіляри-2023 поема Лесі Українки «Бояриня». Драматичну поему “Бояриня” Леся Українка написала всього за три дні у місті Хельвані (біля Каїра, Єгипет-Міср), де письменниця лікувалася від сухот. Написаний далеко від Батьківщини, проте через цензурні заборони її не було на­друковано за життя авторки. Це єдиний твір письменниці, побудований на історичному матеріалі. Він має глибокий патріотичний підтекст, а порушені в ньому проблеми є наболілими та актуальними.
Цікава особливість поеми в тому, що вона майже повністю складається з діалогів. Розмову ведуть між собою різні персонажі, і серед них Степан з Оксаною. Між молодими людьми виникають палкі почуття, які вони не можуть і не хочуть приховувати. Закохані починають мріяти про спільне щасливе майбутнє в іншій країні.
Драматична поема Лесі Українки знайшла свою театральну домівку у постановці народного артиста України Григорія Шумейка. Любителі театральних вистав можуть переглянути «Бояриню» за лінком    https://youtu.be/8OC64xX61kY
Приємного вам перегляду.

Залишити відповідь