Підсумки реалізації проекту «Ми є і ми разом”

30 березня на базі Виноградівської центральної публічної бібліотеки відбулась заключна конференція по підведенню підсумків реалізації проекту «Ми є і ми разом”. Проект реалізовувався внаслідок перемоги ГО «Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги в м. Виноградів» у партнерстві з КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” Виноградівської міської ради. Проєкт здійснювався в рамках реалізації проєкту “Закарпаття. Спільно: посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу” та адмініструється БФ «Центр громадських ініціатив».
Механізм втілення даного проекту передбачав:
– Створення творчого, культурно–дозвілєвого простору для сприяння соціальній згуртованості між дітьми та підлітками з числа ВПО та місцевих діток віком від 6 до 13 років через послугу «Вундеркінд», залучаючи їх до участі у різноманітних за формою і змістом заходах (28 заходів).
– Психологічна, медична допомога молоді і дорослим з числа внутрішньо переміщених осіб,допомога їм у працевлаштуванні, пошук роботи під час війни для їх швидкої соціалізації у громаді шляхом проведення 6-ти тренінгів.
Окрім того, на протязі січня-березня поточного року, на базі центральної публічної бібліотеки м.Виноградів організовані курси вивчення англійської мови для 10 діток віком 6-13 років.
Для поширення інформаційно- просвітницьких матеріалів вдатно та розповсюджено інформаційні буклети:
• Гранти на бізнес. Як і де отримати безповоротну фінансову допомогу на підприємництво?
• На що жити?» та «Що робити далі?»: добірка корисних посилань для переселенців ( Підтримка тих, хто втратив роботу, оформлення ФОП на
• Юридичний порадник для ВПО
• 9 фраз, які не можна говорити дітям про війну
В рамках проекту ВПО, місцеві жителі та група Кікімори. Виноградів змогли долучитися до волонтерської діяльності, у спеціально облаштованій кімнаті постійно користуватися безкоштовною послугою, щоб пошити чи відремонтувати одяг, шити балаклави, прапори, зшивати кікімори для військовослужбовців, в’язати шапки, шкарпетки, маскувальні сітки.
Завершальною рискою під інтелектуальною працею у здійсненні проєкту стали:
• два документальні відеролики воєнних злочинів росії проти українського народу за участі ВПО Виноградівської громади.
Працівниками центральної публічної бібліотеки створено інформаційну сторінку «Центр інформаційної підтримки ВПО м. Виноградів»у соціальній мережі фейсбук. Сторінка систематично поповнюється новою, актуальною інформацією, яка необхідна для ВПО (про можливість поселення, купівлі будинків, сайти з пошуку рідних, отримання грантової допомоги від вітчизняних та міжнародних фондів, волонтерських центрів, безоплатної правової, медичної, психологічної і соціальної допомоги, електронні послуги інтернет- центрів, інформація органів влади різних рівнів.
«Хоч проект завершився, та все ж таки центральна публічна бібліотека, працюючи в тісному партнерстві з ГО, місцевими волонтерами, соціальними структурами продовжує бути для тимчасово переміщених осіб своєрідним майданчиком, де відбуваються різні ініціативи, наближаючись до ПЕРЕМОГИ» – зазначила Каталіна Вашкеба – координатор проекту, голова ГО «Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги в м. Виноградів» .

Залишити відповідь