Інформаційна сесія «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб до життя в нових громадах»

15 серпня в читальній залі центральної публічної бібліотеки для представників громадських організацій, працівників комунальних установ, активної молоді менеджерами БФ «Центр громадських ініціатив» Елеонорою Вишняк і Оксаною Кидора проведена інформаційна сесія «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб до життя в нових громадах».
П. Елеонора констатувала, що повномасштабна війна росії проти України спричинила різке збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб ,які тікаючи від атак агресора, були змушені змінити місце свого постійного проживання. Із локалізацію активних боїв та звільненням окремих регіонів України, частина ВПО повернулася до місць свого постійного проживання. Втім, значна кількість осіб не має можливості зробити це через продовження гарячої фази війни або/ та втрату власного житла. При цьому, чимало громадян, хто втратили своє житло, вирішують залишатися на тривале або постійне проживання у нових для себе територіальних громадах.
Волонтери та органи влади з перших днів війни надавали та продовжують надавати підтримку ВПО в частині забезпечення базових потреб у житлі, продуктах харчування, засобів гігієни тощо. Але, як свідчить практика, у багатьох випадках територіальні громади наразі не розглядають ВПО як ресурс для розвитку своїх громад. Зокрема, йдеться про тих осіб, хто планують залишитися на тривалий час або назавжди. Таким чином, питання соціальної інтеграції ВПО до життя територіальної громади часто залишаються поза зоною уваги органів місцевого самоврядування.
Також однією із проблем, яка із часом набуває більшої актуальності, стають точкові конфлікти у територіальних громадах, однією із сторін яких прямо чи опосередковано стають ВПО. Збільшення витрат із місцевих бюджетів, перевантаження місцевої соціальної інфраструктури, підвищення конкуренції на обмеженому ринку праці у територіальних громадах, обмеженість ресурсів для задоволення гуманітарних потреб та інші обставини створюють додаткову соціальну напругу на рівні територіальних громад.
Слухачі сесії отримали цікаві пропозиції та спробували спільно розробити заходи із соціальної інтеграції ВПО до життя в територіальних громадах України, де вони мешкають наразі та планують залишатися протягом тривалого часу, зокрема, із використанням інструментів місцевої демократії.

Залишити відповідь