Вечір пам’яті “Закарпатський феномен – Юлія Драгун”

Виноградівська центральна публічна бібліотека об’єднавши гостей – жителі Виноградівської громади, внутрішньо переміщені особи з Одеси, Запоріжжя, Києва, представники бізнесу, ГО з м. Виноградів, Ужгород, Мукачево, Тячівщини провели літературно- мистецький вечір “Моя Україна- квітучий розмай” вшановуючи пам’ять відомої української закарпатської письменниці Юлії Драгун – літературний феномен Закарпаття. Модератор заходу- бібліотекар хабу цифрової освіти Катерина Ромушко вміло вела захід влучно переплітаючи презентацію про життєвий і творчий шлях відомої української закарпатської письменниці Юлії Драгун, авторки книги «Моя Україна- квітковий розмай» з виступами запрошених гостей, піснями написаними на слова віршів Юлії Драгун, сучасними патріотичними піснями. Розпочався захід хвилиною мовчання вшанувавши захисників, які загинули за свободу і незалежність України. Про значимість слова, книги і віри в період війни, про допомогу, яку може надавати кожен українець для захисту і збереження військових ЗСУ говорив отець Іван Зубальський священослужитель с. Новоселиця Тячівського району.
Виступаючі гості – професор Палінчак Микола Михайлович, голова асоціації “Громадських рад Закарпаття” та Харута Федір Григорович поділились спогадами про авторку книги Юлію Драгун, про виховну роль її книги “Моя Україна- квітучий розмай” у патріотичному і морально- етичному вихованні підростаючого покоління. Члени Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Василь Кузан і Василь Горват відзначили велику роль літератури, зокрема книг Юлії Юріївни у популяризації літератури про наш край у вихованні щирих і непідробних почуттів патріотизму.
Голова Закарпатського обласного науково-культурного товариства ім. О. Духновича Продан Юрій Юрійович відмітив роль письменників у роки війни, яка ведеться не тільки зі зброєю в руках, але й на інформаційному полі. Побажав всьому «писемному братству» бути такими активним і мати таку активну громадянську позицію, любити рідний край і Україну як любила її покійна Юлія Юріївна Драгун.
Завідуюча методико-бібліографічним та інформаційним відділом Вашкеба Каталіна Гейзівна поділилась спогадами про проведені заходи патріотичного спрямування, наголосила на важливості збереження народних звичаїв, традицій, обрядів. Саме це привязує кожного до рідної землі, домівки і дає змогу завжди до неї повертатись, не стати перекотиполем і мандрувати світом.
Очільниця Виноградівського відділення ГО МАЛІЖ Конкіна Марія Андріївна поділилась спогадами про етнопедагога з Верховини Юлію Драгун. Вона декламувала вірш з книги “Моя Україна- квітучий розмай” як заклик Юлії Юріївни до боротьби, за відстоювання Незалежної Вільної України.
Начальник відділу культури і туризму Югас Василь Степанович подякував організаторам за змістовний захід, адже і роки війни люди потребують спілкування. Цей захід свідчить про непереможну силу українського народу, віру в найшвидшу перемогу України над загарбниками.
Окрасою заходу стали дітки з числа ВПО, які декламували вірші про рідний край, про Україну. Це переселенці з м. Київ Кіріл Андріяш, Ліза Гаврилюк, Ярослав Богданов з м. Одеса, Михайло Тюрін з м. Запоріжжя, дітки з м. Виноградів Ксенія Марушка і Софія Горлан. У їх виконанні була інсценізована повчальна оповідь авторства Юлії Драгун «Бог усе бачить».
Щирими оплесками глядачі зустріли виступи Світлани Фельцан з піснею «Мій краю, ти розквітнеш в благодаті» і «Богородиця» (музичний супрово Наталії Вейконь), а також пісні у виконанні заслуженого артиста України Івана Пилипця і художника –гітариста Василя Полажинця. У їх виконанні прозвучали пісні “128 штурмова бригада”, “Мамо не плач” і “Партія нескорених” .
На завершення в.о. директора КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” Мар’яна Марушка висловила щиру подяку всім присутнім та синам Юлії Юріївни Володимиру і Михайлу за поповнення бібліотечних фондів Виноградівської територіальної громади (понад 100 прим.), творчим надбанням любої матусі та вручила їм подяки. У своєму виступі також привітала всіх присутні з Міжнародним днем миру, бажаючи жити в мирі та злагоді, адже сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Сьогодні триває боротьба не тільки за територію держави а й за мирне існування, за право жити у власній державі – наголосила Мар’яна Василівна.
Завершився захід виступом священослужителя Пушкінівської громади, який провів молитву за упокій душ всіх загинувших у війні і в пам’ять про Юлію Юріївну Драгун
Проведений захід довів, що інформаційній війні слово – зброя, бо ним можна вколоти, поранити і навіть вбити. Зараз же вона надихає, виховує, закликає до боротьби, вселяє віру в Перемогу.
Захід відбувся в рамках проєкту “Закарпаття. Спільно: посилення спроможності громадянського суспільства реагувати на війну”. Проект здійснюється за фінансової підтримки «Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні».

Залишити відповідь