Інформаційний фреш «Вік живи – вік учись» в рамках реалізації проєкту «Вільнохаб: працевлаштування»

У житті неможливо все передбачити і запрограмувати, інколи трапляються повороти, до яких ми не готові, а з початком війни в Україні більшість переконалися в цьому. Це стосується навіть роботи, яку можна не тільки знайти, а й втратити. А сучасний ринок праці доволі жорсткий і прагматичний. Однак і в таких ситуаціях є вихід. Свого часу уряд запровадив програму видачі ваучерів на навчання, завдяки яким безробітні й певні категорії громадян можуть здобути нову професію чи спеціальність, підвищити кваліфікацію, скоригувати власну освіту і знайти на ринку праці собі місце. Для роботодавців – це шанс мати необхідний кваліфікований персонал.
З метою інформування та надання практичної допомоги отримати такий ваучер від держави у Виноградівській центральній публічній бібліотеці для ВПО, проведено інформаційний фреш «Вік живи – вік учись» в рамках реалізації проєкту «Вільнохаб: працевлаштування».
Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти), спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.
Ваучер на навчання може бути виданий в тому числі внутрішньо переміщеним особам та ветеранам, якщо вони:
• не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
• не отримували ваучер раніше;
• не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
• мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.
Як зазначила Мар’яна Марушка – координаторка проєкту, за ваучером здобути нову для себе професію можна без географічної прив’язки, до послуг здобувачів сотні навчальних закладів у різних куточках України. Скориставшись можливістю отримати такий ваучер від держави, громадяни матимуть більше шансів працевлаштуватися за обраною спеціальністю.
По завершенню заходу п. Мар’яна надала практичну допомогу п. Лідії та Світлані з м. Харків в пошуку вільних вакансій в межах Виноградівської ТГ на сайті Державного центру зайнятості.
«ВільноХаб: працевлаштування» втілюється у межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки USAID Ukraine — USAID Україна та виконується IREX in Ukraine. Бібліотеку забезпечили сучасною технікою, яка допомагає проводити необхідні заходи й зустрічі та дає можливість молоді професійно розвиватися.
@mriemotadiemo,
@USAID Ukraine – USAID
@irexinukraine

Залишити відповідь