НАЦІЯ, яка читає, НЕПЕРЕМОЖНА!

Книга – одне з найбільших див, створених людиною. Книги містять всю людську мудрість, вони повчають, захоплюють, вражають. Книги допомагають виховувати у нас особистість, дають відповіді на тисячі запитань, дарують матеріал для роздумів, пропонують кращий інтелектуальний відпочинок. Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей.
Багато є книжок, які читає і перечитує не одне покоління читачів. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Здається, що їх герої живуть серед нас, а їх характери, ставлення до життя так близькі сучасній людині, що часом важко повірити, що книзі вже понад 100, а іноді й 500 років. І читаючи такі книжки, не завжди замислюєшся про час її написання. Проте книги, як і люди, мають свої дні народження та ювілеї.
2024 рік багатий на ювілейні літературні дати. В цьому році для широкого кола читачів на дорослому абонементі Виноградівської публічної бібліотеки презентована книжкова виставка «Ювілейний зорепад», на якій розміщені книги письменників-ювілярів, а також книги-ювіляри.
Справжній зорепад ювілейних дат українських і зарубіжних письменників очікує на нас у цьому році. Серед письменників-ювілярів:
 255 р. Іван Котляревський
 190 р. Степан Руданський
 135 р. Остап Вишня
 100 р. Павло Загребельний
 70 р. Лідія Таран
 95 р. Роман Іваничук
 60 р. Мирослав Дочинець
 60 р. Марія Матіос
 460 р. Вільям Шекспір
 275 р. Й.Гете
 220 р. Жорж Санд
 125 р. Ернест Гемінгвей
 75 р. Харукі Муракамі
Серед відомих книг-ювілярів: «Людина» (130 р) О. Кобилянська, «Маруся Чурай» (45 р) Ліна Костенко, «Наталка-Полтавка» (205 р) І. Котляревський, «Тигролови» (80 р) І. Багряний, «Мина Мазайло» (95 р) М.Куліш, «Робінзон Крузо» (305 р.) Д.Дефо, «Айвенго» (205 р.) В.Скотт, «Три мушкетери» (180 р) О.Дюма, «Таємничий острів» (150 р) Ж.Верн, «Тарзан» (105 р) Берроуз та ряд інших.
Фактично кожен день нового року дає хороший привід заглянути до книжок, перечитати кращі твори вітчизняної літератури, ближче познайомитись із біографією тих, завдяки котрим в значній мірі збереглась українська мова.
Тож давайте разом пригадаємо та перечитаємо шедеври світової та української літератури, які цього року святкують ювілей. Вони цього варті!
Якщо Ви зацікавилися нашою виставкою та бажаєте ознайомитися з нею більш детальніше, завітайте до нашої бібліотеки. Виставка буде чекати на своїх читачів увесь 2024 рік.
Завітайте до книгозбірні, зробіть подарунок книжкам – прочитайте їх та пориньте у світ книжкових героїв, які протягом багатьох поколінь навчають нас бути людяними, сміливими, чесними.

Залишити відповідь