Година реквієм “Вони помирали, щоб жила Україна…” (день Героїв Небесної Сотні)

Десять років відділяють нас від подій Революції Гідності – лютневих днів, коли кращі з кращих віддали своє життя за право жити у вільній державі. Народ назвав їх Небесною Сотнею – українців та іноземців, які загинули в Києві на Майдані. Вони пішли у Вічність — за честь, за волю, за право бути Громадянином.
З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності, увічнення громадянської і національної відданості, сили духу і стійкості громадян та з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у читальній залі Виноградівської центральної публічної бібліотеки проведено годину реквієм “Вони помирали, щоб жила Україна…”.
Під час заходу студенти 2-го курсу ВСП “Виноградівський фаховий коледж Мукачівського державного університету” мали змогу ознайомитися з історичними подіями Революції гідності, переглянути документальні кадри про страшні події десятирічної давнини. Згадали поіменно Героїв Небесної Сотні, які загинули захищаючи свою країну і вже ніколи не повернуться до рідних домівок та вшанували хвилиною мовчання.
«Сьогодні ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права людини, європейське майбутнє України. Будуючи нову країну, ми повинні пам’ятати, за що загинула Небесна Сотня, та не зрадити ідеали Революції гідності. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки нашої непростої історії, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього» – зазначила у своєму виступі ведуча заходу Мар’яна Василівна Марушка – в.о.директора КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” Виноградівської міської ради Закарпатської області.
«Їх назвали «небесною сотнею» тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там, на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану», — ці слова лейтмотивом прозвучали на заході.
Короткий історичний екскурс про події зими 2014 року, про загибель Героїв, і про трансформацію Революції Гідності у визвольну війну проти російського окупанта про українських патріотів, що мають надвисоке почуття обов’язку і любові до України – розповів викладач історії ВСП “Виноградівський фаховий коледж Мукачівського державного університету” – Володимир Тіберійович Ком’ятій.
Герої Небесної Сотні своєю жертовністю показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Тяжкі дні лютого 2014-го уже стали часткою історії, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці дні назавжди змінили хід історії України.
Захід проходив в атмосфері патріотизму та болю за тими, хто не вагаючись, ціною власного життя заплатив за право жити у вільній, демократичній, правовій державі. Почуте і побачене під час заходу викликало щирі сльози на очах учасників.
Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.
Захід завершився презентацією виставки “Мистецтво народжене війною” та книжково-ілюстративною-виставкою “Події, що змінили хід історії”.

Залишити відповідь