Презентація книги Миколи Бурмек-Дюрі «Застрельте мене, не мучте»

Сьогодні у залі центральної публічної бібліотеки зібралися люди, небайдужі до чистоти духовних криниць, наділені великою любов’ю до культурного розквіту нашого краю, щоб відзначити подію в літературному житті нашої громади – вихід у світ нової, п’ятої книги молодого ромського автора Миколи Бурмек-Дюрі «Застрельте мене, не мучте». Видання видане за фінансової підтримки Європейського ромського інституту мистецтв і культури (ERIAC) та Стипендіальної програми Українського ПЕН.
Микола Бурмек-Дюрі один з тих письменників, які творять обличчя ромської гілки української літератури і його по праву називають першим ромським письменником Закарпаття. У його біографії багато непростих моментів та труднощів, що ставали перепоною у житті. Втім, це не завадило хлопцю стати письменником і людиною з небайдужою душею.
Ведуча заходу – Катерина Василівна Ромушко детально презентувала життєвий і творчий шлях Миколи Бурмек-Дюрі. Поетичний доробок автора «Найрідніші» декламувала, бібліотекар ВСП “Виноградівський фаховий коледж Мукачівського державного університету” – Алла Кайзер.
У виступі діда Ласло Дюрі та матері автора, звучали спогади про не нелегку життєву і творчу долю письменника, який зміг досягти таких успіхів.
Серед гостей виступила Марія Андріївна Селехман – Конкіна, яка акцентувала увагу присутніх на теми, які продовжує висвітлювати автор з життя ромської громади та про новий стиль написання книги, який найбільше відповідає його власному баченню, власній художній концепції, який назвав «вакерка», ромською мовою це означає «розмова».
З вітальним словом та щирими побажаннями виступила начальник відділу містобудування та архітектури – Тегзе Маргирита Іванівна, яка навчала Миколу в дитячій школі мистецтв ім. Бели Бартока. Своїми враженнями та побажаннями автору через відеозв’язок виступили: письменник, видавець та засновник першого недержавного видавництва “Гражда” – Іван Ребрик, голова спілки письменників Закарпаття – Василь Кузан та голова журі Всеукраїнського літературного конкурсу українськомовних творів імені Михайла Селизньова – Ірина Селизньова.
Книжкове видання «Застрельте мене, не мучте!..» це перша художня книга про закарпатських ромів під час Другої світової війни. Повісті, які увійшли в це видання, написані на основі розповідей ромів-старожилів, які мешкають у Закарпатті” – зазначив письменник Василь Горват, який написав передмову у виданні.
Начальник віділу культури та туризму Виноградівської міської ради -Югас Василь Степанович зазначив, що у своїх творах літератор відтворює нелегке життя своїх пращурів, їхню боротьбу й страждання . І це не дивно, бо, як кажуть у народі, той, хто не знає минулого чи нехтує ним, той не вартий і майбутнього.
Завершуючи захід в.о.директора КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” Виноградівської міської ради Закарпатської області – Мар’яна Василівна Марушка розповіла присутнім про Миколу, не тільки як про автора книг, але й вправного користувача інноваційними послугами бібліотеки. Завершуючи виступ побажала автору творчого натхення, успіху та здоров’я у Божому супроводі.
Всі присутні мали можливість безкоштовно отримати книгу з автографом автора.

Залишити відповідь