25 лютого 1871 року в Новоград-Волинському народилася Лариса Косач, яка увійшла в історію під псевдонімом Леся Українка. Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня.
ЇЇ ім’я овіяне особливою всенародною любов’ю. Сама постать Лесі Українки як людська особистість має колосальну притягальну силу, якусь магічну привабливість. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування. Велика поетеса України і жінка з трагічною долею, вона ввійшла у свідомість поколінь як символ незламності і боротьби. До когорти сильних духом її прилучив здійснений нею життєвий і творчий подвиг.
У фондах Виноградівської центральної публічної бібліотеки є велика кількість видань про долю Великої Українки, дослідження літературознавців та науковців, матеріали про різні грані літературної, публіцистичної й наукової діяльності Лесі Українки, критична література, її листи, мемуари, спогади і роздуми а також повне зібрання творів, збірники та окремі видання поезій, драматургії та прози.
Тож ми раді надати Вам можливість віртуального знайомства з невеликою частиною творчості геніальної доньки України.
Для тих, хто готовий побачити та відчути справжню Лесю в підлітковому віці пропонуємо переглянути документально-поетичний перформанс «Я – ЛЕСЯ» від Українського інституту книги. https://www.youtube.com/watch?v=FEHMiPb0PUc Перформанс є зануренням юних 15-17 річних акторок у світ такої ж юної Лесі. Це подорож через її дитинство до дівочої зрілості та особистісного становлення. Дівчата-акторки намагаються подолати стереотипні шкільні уявлення про Лесю і потоваришувати з нею. Леся спонукає дівчат говорити про перше кохання, депресію, мову. Вони разом із Лесею жартують і осмислюють біль, виражаючи його словом і рухом. Перформанс «Я – ЛЕСЯ» варто побачити усім: юним, зрілим, тим, хто любить творчість Лесі, й тим, хто вважає її неактуальною. І може в фіналі щось всередині вас прошепоче: «Я як Леся», «Я – Леся». Відеоверсію вистави підготували Український інститут книги в рамках мандрівного літературно-мистецького фестивалю «Подорож із Лесею до моря» та року відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
На допомогу освітянам та тим, хто хоче дізнатися про письменницю більше, рекомендуємо перейти за посиланням: https://view.genially.com/…/interactive-image-lesya…








