Година пам’яті «Гірчить Чорнобиль крізь віки»

14 грудня в читальній залі Центральної районної бібліотеки з нагоди Дня вшанування  учасників ліквідації аварії на ЧАЕС  проведено годину пам’яті «Гірчить Чорнобиль крізь віки».

Ведучі – бібліотекарі районної бібліотеки Буря Крістіна та Марушка Андріана провели історичний екскурс у події аварії на ЧАЕС.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших співвітчизників. Та з роками притупляється гострота пережитого. Приходять нові покоління, які дедалі менше знають про цю страшну катастрофу. Тим ціннішими є свідчення безпосередніх учасників подій, які ціною власного життя і здоров я врятували наше майбутнє.

Перед присутніми виступили ліквідатори аварії на ЧАЕС наші земляки –  Васіна Валентина Володимирівна та Палош Андраш Мігалович.

Із словами подяки та вдячності  ліквідаторам виступив начальник відділу культури РДА Югас Василь Степанович.

Пам’ять загиблих ліквідаторів вшанували хвилиною мовчання.

Учасники заходу переглянули відео – презентацію «За секунди до вибуху» , «Відео про саркофаг», а також переглянути документи про  наслідки Чорнобильської катастрофи, її вплив на довкілля, здоров’я людей та господарську діяльність, художні твори С.Алексієвич, Л.Костенко, Є.Гуцала, І.Драча та інших про страшні події 1986 року   представлені  на книжковій  виставці «Свіча пам’яті Чорнобиль».

 

Присутні на заході прийшли до думки, що в серці треба мати милосердя, щоб приходити на допомогу тим, хто її потребує. А також бути патріотом, щоб у потрібну хвилину стати на захист Батьківщини, прийняти правильне рішення, насамперед, думати про тих, хто нас оточує, а не про себе; бути чесними і сміливими, бути людьми, гідними свого народу і не зганьбити його; любити і берегти рідну землю.

 

 

Залишити відповідь