Майстер-клас “Великодня композиція”

Повномасштабна війна росії проти України спричинила різке збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, які тікаючи від атак агресора, були змушені змінити місце свого постійного проживання. За час війни Виноградівська ТГ прийняла чималу кількість ВПО. Із локалізацію активних боїв та звільненням окремих регіонів України, частина ВПО повернулася до місць свого постійного проживання. Втім, значна кількість осіб не має можливості зробити це через продовження гарячої фази війни або/ та втрату власного житла. При цьому, чимало громадян, хто втратили своє житло, поки що залишаються у нашій громаді.
Волонтери та органи влади з перших днів війни надавали та продовжують надавати соціальну підтримку ВПО. Працівники Виноградівської центральної публічної бібліотеки активно впроваджують проєкти спрямовані на соціальну інтеграцію ВПО до життя територіальної громади. На сьогодні реалізовуємо соціальну послугу для ВПО і не тільки “Бібліоняня”.
З метою сприяння розвитку інтересів дітей з числа ВПО про свято Великдень, виховувати повагу до традицій свого народу, розширити та поглибити знання дітей про Великодні свята, показати красу і значущість одного з найвеличніших християнських свят проведено чергове заняття в рамках соціальної послуги “Бібліоняня”. Адже найбільше свято, яке звикли відзначати з рідними, цьогоріч знову тисячам людей доводиться справляти за сотні кілометрів від дому. Аби у воєнних реаліях свято зберегло бодай свої атрибути, бібліотекарі презентували традиції святкування Великодня. У ході зустрічі дітей було розділено на дві вікові групи та проведено майстер-клас “Великодня композиція”, яка прикрасить оселю або стане святковим подарунком. Мами активно долучилися до майстер-класу та вправно допомагали діткам.
Відрадно, що до проведення заходу долучилась і місцева волонтерка п. Надія, яка підготувала солодощі для дітей. Важко сказати, що відчувають діти та їх батьки, проте для нас це була особлива мить — гуртування, прагнення допомогти, подарувати свято, підтримати.
Захід відбувся у рамках проєкту «Закарпаття. Спільно: посилення спроможності громадянського суспільства реагувати на війну» за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Залишити відповідь