Книга на кшталт вибуху думок (з серії нових книг)

Духовний заповіт одного покоління іншому (з серії нових книг)

…перед Гімалаями бібліотек (з серії нових книг)

Нові книги. Світовий бестселер (1)

Нові книги. Cучасна українська література (3)

Нові книги. Cучасна українська література (2)

Нові книги. Cучасна українська література (1)

Виноградівська центральна районна бібліотека знайомить з новими книгами.

До уваги потенційних Читачів  у читальній залі бібліотеки розгорнута презентаційна виставка «Нові книги чекають на свого Читача».

 Серед переліку твори сучасних українських та закарпатських  письменників, зарубіжні бестселери, галузева література та угорський колорит.

Теологія як вона є; природа  та людина – співіснування людської ойкумени та світу відходів; живопис, як загальна шокова терапія; відомі постаті в бібліографічних дослідженнях; історичні нариси.

Саме такий жанровий перелік пропонується до ознайомлення. Книги знаходться у фонді Виноградівської ЦРБ, тому як є потреба почитати вдумливо – ласкаво просимо(як тільки-но дозволять карантинні заходи). Поки маєте час придивитись та вибрати те, що до вподоби саме Вам.

«Справа не в кількості прочитаних сторінок, а в кількості викликаних ними думок»

Паулу Фрейре

ПЕТРО МОГИЛА: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Кучерук О.С.

К 95 Петро Могила: дослідження та спостереження . – К. : Парлам вид-во, 2019. – 2019. – 168 с. – Серія «Славетні постаті України»).

ISBN 978-966-922-144-5

Видання відомого історика Олександра Кучерука “Петро Могила. Дослідження та спостереження” відкриває нову серію видань Парламентського видавництва “Славетні постаті України” ідея якої виникла в процесі роботи над серією “Політичні портрети”. 

   Духовний та історичний простір України прикрашений гроном постатей, що залишили неминучий слід. Серед них монументальна та багатогранна постать Київського митрополита Петра Могили. Зроблене ним, починаючи від відновлення церковної структури української православної церкви до видання книг, від реалізації освітніх проектів до інтелектуальних злетів, стало сутнісною складовою частиною української нації, мало впли на загальноправославну та європейську культуру.

 У книзі Олександр Кучерук висвітлює окремі питання могилознавства, зокрема проблеми використання Петром Могилою герба, заходи зі створення ним на підставі тогочасної європейської практики Лаврської школи, історію поховання князя Володимира Святого в Десятинній церкві та віднайдення його мощей митрополитом П. Могилою. Автор здійсненює аналіз заповіту Петра Могили. Також у книзі вміщено низку маловідомих ілюстрацій.

   Розраховано на всіх хто цікавиться життям та діяльністю Петра Могили зокрема та історією України взагалі.

Сміття і люди. Зворотний бік споживання

Еріксен Т.Г.

Е 77  Сміття і люди. Зворотний бік споживання / Томас Гіланд Еріксен ; пер. з норвезьк.. – Київ : Ніка-Центр, 2019. – 224 с.

ISBN 978-966-521-728-2

Книжка всесвітньо відомого норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди» — це розгляд різних аспектів співіснування людської ойкумени та світу відходів. Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід’ємну рису людського способу існування. Мало хто знає зазвичай, скільки реально сміття ми виробляємо. Мало кому відомо, що під час створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об’єм відходів, аніж об’єм самої тієї речі. Усвідомити і відчути реальність сучасного виробництва та, що головне, споживання – ось те, що пропонує нам Еріксен, і, звичайно ж, пуститись у роздуми разом із ним. У цій книжці ідеться про загальнолюдську відразу до всього гидкого, а також про те, що ми робимо у мінливих обставинах, аби утримувати цей темний — і смердючий — бік життя подалі від себе. Та насамперед ідеться про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне. А ще автор згадує одну з найболючіших проблем сучасності – засмічення мізків. Як завжди, книжки Еріксена відрізняє дуже особистісний підхід, підхід пересічної людини з своїми уподобаннями і відразами, яка з цікавістю дивиться на світ навкруги і намагається зрозуміти, що і як там влаштовано. Автор робить екскурс у історичне розуміння поняття «сміття», відкриваючи іноді факти, що дивують читача. Він аналізує чистоти і нечистоти, як і що ми викидаємо, метаморфози їжі, часом сягаючи узагальнень щодо хаосу та порядку, зупиняється на розмитості меж і замкненому колу кругообігу сміття у нашому житті. Книжці притаманна прониклива авторська інтонація та м’який гумор, що вдалося зберегти і донести до нас перекладачці.

Розрахована на широке коло читачів.

Ієронім Босх. Видіння і кошмари

Бюттнер Нільс

Б 98   Ієронім Босх. Видіння і кошмари / Пер. з англ.. І.Шевченко. – Харків : Вид-во «Ранок» : ФабулаЮ 2019. – 144 с. + іл..(48 с.)

 ISBN 978-317-09-5041-3

Ієронім Босх — один із найзагадковіших художників в історії. Навколо його творів назбиралося чимало інтерпретацій, здебільшого з акцентами на шаленстві його фантазії та на містичності. Що нам відомо про життя цього дивного і надзвичайно талановитого митця — без домислів, напевне? Якими поставали його твори для сучасників? Які натяки на тогочасні події він залишав на картинах? Як він поєднав демонічність із моралізаторством? Про все це та про інші загадки творчої фантазії Босха йдеться у фактологічно вивіреному й легкому для читання тексті Нільса Бюттнера.

Пікассо. Живопис, що шокував світ

Юнгер Майзл Дж.

Ю 50  Пікассо. Живопис, що шокував світ / пер.з англ.. О.Татаренко. – Харків : Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019. – 448 с.+ 16 с.іл.

ISBN 978-617-09-5037-6

Книга американського мистецтвознавця Майлза Юнгера — це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та триумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра — осердя паризького авангарду, розпусти, анархізму та злочинності. Саме там за драматичних обставин народився один із великих шедеврів, що докорінно змінили шляхи сучасного мистецтва.

Гнат Хоткевич

Коломієць Р.Г.

 К 61  Гнат Хоткевич / Р.Г.Коломієць. – Харків: ТОВ»СИЦИЯ», 2019. – 121 с.

ISBN 978-617-7205-88-2

Гнат Хоткевич (1877—1938) — митець небаченого в українській художній культурі масштабу творчості: бандурист, письменник, мистецтвознавець, театральний діяч, історик, педагог, етнограф, художник… Український Леонардо до Вінчі — таким він уявляється сьогодні. Своєю творчістю і організаційно-творчою діяльністю він охопив усю Україну — від Слобожанщини до Карпат. Ніщо — ні матеріальні нестатки, ні вимушена еміграція, ні переслідування з боку царизму, ні терор за часів радянської влади — не могло вгамувати його спраги до творчості. Митець українського розстріляного Відродження, романтик у житті і провидець у творчості, він був потрібен своєму народові у найважчі для нього часи. Потрібен він і нам, його нащадкам, які вибудовують українську державу.Чарівність енергії. Михайло Драгоманов

Ушкалов Леонід

У 95 Чарівність енергії. Михайло Драгоманов. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 20198. – 600 с. (Серія «Постаті культури»).

ISBN  978-966-378-677-3

У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова (1841—1895). Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». «Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному.

Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського

Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського / За загальною редакцією Лариси Івшиної. – Видання перше. К.: ТОВ «Українська прес-група», 2018. – 680 с.

ISBN 978-966-8182-78-8

Книжка «Ave» – не лише про історію, а й про пекучі проблеми сьогодення. Адже й ті виклики, що 100 років тому постали перед Українською державою Гетьмана Скоропадського, і ті здобутки та успіхи, що їх досяг Гетьман лише за 7,5 місяців правління, і його прорахунки та невдачі – це все має прямий стосунок до сучасної України.

Вбивці квіткової повні.

Таємниця індіанських убивств та народження ФБР

Гренн, Д.

Г 79 Вбивці квіткової повні. Таємниця індіанських убивств та народження ФБР / Девід ; пер.з англ.. Л.Євенюк – К.: Вид.група КМ-БУКС, 2018. – 344 с.

ISBN 978-966-948-259-0

Округ Осейдж в штаті Оклахома, початок 1920-х років. Після того, як великі нафтові родовища були виявлені на території місцевого корінного народу, і вони розбагатіли, почала відбуватися серія вбивств. Головною мішенню виявилася сім’я Моллі Буркхарт. Один з її родичів був розстріляний. Інший був отруєний. І це тільки початок історії, члени племені вмирали один за одним, при найнесподіваніших обставинах. У своїй книзі Гренн досліджує ці злочини. Офіційно, підрахунок убитих багатих жителів осейджських корінних американців досягає як мінімум двадцяти, але Гранн підозрює, що ще багато хто був убитий через їх зв’язки з нафтою. Він пише, що за всім стояв Вільям Хейл і надає докладні докази скоєних злочинів. Коли число вбивство стало різко збільшуватися, за справу взялося ФБР. Осейджське розслідування, стало першою великою справою в історії цієї організації і вони її провалювали. Перебуваючи в скрутному становищі, директор ФБР Дж. Едгар Гувер звертається за допомогою до техаського рейнджера Тома Вайта, який збирає секретну команду для проникнення в регіон і розкриття страшної змови.

підготувала Світлана КЕДИК

завідуюча відділу обслуговування Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь